iPhone půjčovna
3% kondice baterie! Jak dlouho iPhone vydrží?

3% kondice baterie! Jak dlouho iPhone vydrží?

Ne, tohle není žádný pokus o clickbait, ale tvrdá realita! Do rukou se mi dostal iPhone 6s, jehož baterie je na pokraji totální smrti! Kondice baterie ukazuje pouhé 3%! A to se jen tak nevidí.

Z telefonu se stala pevná linka!

Telefon patří mé dobré známé a upřímně fakt nechápu jak s telefonem dokázala žít. Je pravdou, že ho používá čistě na volání a sem tam na fotky, s ohledem na stav baterie se z něj stala jednoduše pevná linka!

O výměně baterie padla řeč až v momentě, kdy jsme spolu telefonovali a po pár minutách se hovor přerušil. Následovala pak reakce „to je normální, to se tak stává“ na kterou přišla moje reakce „ne, to není normální“ a rovnou jsme se domluvili na výměně baterie.

Kondice baterie – kdy měnit?

Řada lidí doslova šílí v momentě, kdy jim po pár měsících klesne kondice baterie ze 100% na 99% a okamžitě řeší jestli to je důvod pro reklamaci nebo co mají vlastně dělat. Přitom je to zcela běžné. Baterie není doživotní a s ohledem jak se k telefonu chováte i její životnost logicky klesá.

Já osobně měním nebo doporučuji měnit baterii v okamžiku, kdy se blíží hodnota kondice baterie k 80%. Je to moment, kdy se mohou objevovat problémy, že se telefon sám vypíná i v momentě, kdy ukazatel baterie je ještě větší než 20%.

Na pozáruční servis telefonů (včetně baterek) využívám služeb Fanyho, kterého znáte určitě z Facebookové skupiny APPLE  DOTAZY / ODPOVĚDI – poradna / diskuse. Když jsem mu poslal fotku s 3% kondicí baterie, rozesmálo ho to a to si myslím, že už pár tisícovek baterií už za život vyměnil. Tohle se totiž opravdu běžně nevidí. Hned jsem si říkal, že na to musím napsat článek do svého blogu, protože to pobaví i další lidi.

Jak dlouho telefon vydrží?

Docela mě zajímalo, jak dlouho telefon reálně vydrží a proto jsem udělal tento test. Telefon jsem nabil na 100%, vypnul automatické zhasnutí displeje (abych mohl sledovat stav baterie), na starém telefonu jsem zapnul stopky a výsledek?

58% a smrt!

Ze 100% se telefon vybil na 57% za 4 minuty a 52 vteřin! Následně se telefon vypnul.

Video jak baterie umírá nebylo nijak záživné a proto jsem udělal jenom výřezy. Za kvalitu se omlouvám, ale při přiblížení to je čitelné.

  1. Baterie nabitá na 100% – START

2. Stav baterie – 57% – čas 4:52,33 (minuty:vteřiny)

3. Čas 4:52,42 (minuty:vteřiny) – stav baterie 57% – telefon se sám vypíná

4. Čas 4:52,47 (minuty:vteřiny) – telefon se vypnul

Až si bude zase někdo stěžovat…

Až zase uvidíte příspěvek, ve kterém si někdo stěžuje, že mu spadla kondice baterie po několika měsících o jedno nebo dvě procenta, tak mu pošlete odkaz na tento článek. Určitě ho to uklidní.

Světový rekord?

Myslím si, že žít s telefonem, který má kondici baterie na 3% je opravdu světový rekord, protože se už nemůžeme bavit o mobilním telefonu, ale o výše uvedené pevné lince, protože závislost na kabelu je tu zcela zřetelná.

A kolik máte vy?

Najdete se mezi mými čtenáři někdo, kdo má kondici baterie pod 50%? Jestli ano, napište mi do komentářů.

Závěrem

A rada na závěr? Neblázněte z úbytku jednotek procent, protože je to zcela běžný jev. Kdyby se v minulosti Apple nerozhodl tuto informaci zobrazovat, věřím, že by to řadě lidí pomohlo od zbytečné hysterie. Naopak jde i na tomto konkrétním případě vidět, že ani ukazatel kondice nedokáže ovlivnit uživatele od toho, aby včas řešil výměnu baterky. Postupem si prostě zvyknete na horší a horší životnost, až vám nepřijde ani zvláštní, že se z mobilního telefonu stala pevná linka.



Další článek:
iPhone půjčovna

Komentáře