iPhone půjčovna
Belkin Boost Charge PRO 3v1 – nejlepší nabíječka na trhu

Belkin Boost Charge PRO 3v1 – nejlepší nabíječka na trhu

Hledáte perfektní nabíječku, která zvládne nabít současně váš telefon, hodinky i sluchátka? Nechcete se nechat omezovat nízkým výkonem nabíječek a současně si rádi připlatíte za kvalitní zpracování? Pojďme se podívat na nabíječku Belkin Boost Charge Pro 3v1 (někde se uvádí i Belkin WIZ009vfBK).

Nabíječka 3v1

Původní nabíjecí stojánek (Twelve South HiRise Deluxe) jsem používal téměř 6 let a to především díky jeho kvalitnímu zpracování. Funguje neustále, ale po pořízení Apple Watch a plánování nových sluchátek jsem si řekl, že už přišla řada na pořízení nabíječky, která zvládne nabít všechna má zařízení současně.

Nabídka nabíječek (3v1)

I přes velké množství nabíječek jsem zjistil, že výběr nebude vůbec snadný. Čím více hledáte podrobnosti a čtete zkušenosti jejich majitelů, tím se ptáte, jestli vůbec existuje nabíječka, která za to opravdu stojí! A našel jsem! Ale vraťme se zpět k výběru, protože věřím, že vám mé postřehy pomohou. Které vlastnosti nabíječek mi vadily a podle čeho jsem tedy vybíral?

Nutnost použít vlastní nabíječku na hodinky

Vůbec by mě nenapadlo, že jsou nabíječky, u kterých budu muset použít vlastní nabíjecí kabel z hodinek. Co to znamená v praxi? Z nabíjecího stojánku vedou dva kabely a vypadá to podle mého názoru totálně amatérsky. Jako kdybych si izolepou přilepil Lightning ke stolu. Bohužel tuto informaci se nejčastěji dozvíte až v recenzích uživatelů, protože na obrázku jsou samozřejmě na stojánku umístěné hodinky.

Tento problém mají například nabíječky Fixed Powerstation FIXPOS a ESR EFC001O.

Lightning konektor pro dobíjení telefonu a sluchátek

Když jsem před 6 lety pořizoval nabíjecí stojánek s lightning konektorem, vůbec mi to nevadilo. Jiná možnost pro nabíjení totiž nebyla. Je však rok 2021 a telefon, hodinky i sluchátka lze nabíjet bezdrátově, a proto nevidím jediný důvod, proč se omezovat lightning konektorem. Nabíječka COTEetCI CS7211-GY tak vypadla z výběru.

Pozor na výkon nabíječky!

Není 15W jako 15W! U některých nabíječek totiž zjistíte až při detailním zkoumání, že uvedených 15W není maximální výkon, kterým můžete nabít váš iPhone, ale celkový výkon, který využije nabíječka při nabíjení všech zařízení. Tuto vlastnost například uvidíte u nabíječky Prestigio ReVolt A7, která píše o výkonu 17.5W. Jenomže! Telefon nabíjí max. výkonem 10W, hodinky 5W a sluchátka 2.5W. A proč nevyužít super rychlé nabíjení 15W, když to jiné nabíječky umí?

Rozhodně nesmím ani zapomenout, že k některým nabíječkám nedostanete ani adaptér! Ten si pak musíte koupit samostatně a tím se nákup samozřejmě prodraží.

Belkin jako vítěz

Po zdlouhavém srovnávání nabíječek jsem došel k závěru, že Belkin Boost Charge Pro 3-in-1 je prostě v současné době nejlepší 3v1 nabíječkou na trhu. Proč si to myslím?

MagSafe nabíjení

Žádný lightning konektor, žádné pokládání s rizikem pádu, ale kvalitní MagSafe držák na telefon! Musím se však přiznat, úplně jsem tomu nevěřil, a proto jsem si skočil do iStyle (mají ji vystavenou), abych si ji před nákupem prohlédl a vyzkoušel. Bylo to velmi milé překvapení, protože telefon opravdu drží jako přibitý a i kdyby v bytě pod námi někdo boural zeď, telefon s jistotou nespadne.

Použité materiály

Nerezová ocel v kombinaci s dalšími prémiovými materiály působí velmi elegantně a mnohem lépe než plastové alternativy, které mají navíc i často velké diodové pásky, které vás upozorňují co nabíječka dělá. Tady žádné rušivé elementy nejsou a nabíječka je současně i krásný designový doplněk do vašeho interiéru.

Současně nabíječku seženete v bílé i černé variantě, takže si můžete vybrat podle vlastního vkusu.

Těžký podstavec

Původně jsem se obával, že se bude nabíječka s mým telefonem (iPhone 13 Pro MAX) převažovat nebo budu spolu s telefonem zvedat i nabíječku, ale tyto obavy byly naprosto zbytečné. Jde vidět, že při vývoji této nabíječky někdo opravdu přemýšlel. Když jsem pro srovnání v Datartu koukal na levnější nabíječky, byla to katastrofa. Tady jsou obavy naprosto zbytečné.

2 telefony? Žádný problém!

„Spodní“ nabíječka, která je určená na sluchátka zvládne bez problému nabít i další telefon. Nepočítal jsem s tím, ale bylo to pro mě celkem příjemné zjištění. Nabíjení není tak rychlé, ale pokud zrovna nespěcháte, lepší než hledat kabel.

Adaptér je součástí

Jak už jsem psal, u některých nabíječek není v balení adaptér a tím se investice navýší. U této nabíječky je samozřejmě součástí. Nabíjecí adaptér má navíc velmi kvalitně zpracovanou koncovku, kterou zapojujete do nabíječky. Žádné kroucení kabelu do podstavce tu nehrozí.

Naprosté ticho

U řady nabíječek si jejich majitelé v recenzích stěžovali na nepříjemný zvuk, který vydával adaptér nebo samotná nabíječka. Přes den si toho pravděpodobně nevšimnete ani v obchodě, ani u vás doma, ale v noci, v úplném tichu je jakékoli pískání otravné a nepříjemné. Belkin naštěstí žádné zvuky nevydává!

Ach ta cena. Stěžovali si.

Když jsem pár dní zpátky doporučil tuto nabíječku na Facebooku, dostal jsem od některých pořádně „nařezáno“. Samozřejmě především kvůli vysoké ceně, která se blíží ke 4 000 Kč. Není to málo peněz, to rozhodně! Na trhu najdete mnohem levnější. Vlastně nejlevnější řešení je nabíjet telefon přes kabel, který dostanete k telefonu.

Je to otázka priorit

Nechci promlouvat nikomu do duše, protože každý si můžeme se svými penězi dělat co chceme, ale je důležité si najít vlastní priority v tom, jestli kupujete nabíječku čistě kvůli nabíjení nebo chcete něco víc. Sluchátka mohu nabíjet přes Lightning konektor, hodinky přes dobíjecí kroužek a telefon klidně na starém stojánku, ale já chtěl prostě víc.

Osobně bych si nikdy nekoupil nabíječku za 1 000 Kč, u které bude hrozit poškození telefonu, který stál 35 tisíc. Současně nemám tolik peněz na to, abych vyhazoval 2 000 Kč za nabíječku, která se mi nelíbí, která má omezené funkce a ze které prostě nebudu mít radost.

Jak často používáte nabíječku? Každý den?

Já ano. Pokud by nabíječka vydržela pouze po dobu záruky = 24 měsíců, je to 730 dní. Při ceně 4 000 Kč to vychází na necelých 6 Kč denně. A to je částka, kterou akceptuji, pokud mám z nabíječky dobrý pocit a líbí se mi.

Pozor! Nabíječku seženete i levněji!

Já měl celkem štěstí, protože jsem ji sehnal na v akci za 3 331 Kč včetně DPH. Aktuálně jsou ceny vyšší, ale věřím, že se zase taková příznivá cena objeví.

Aktuální cena Belkin Boost Charge Pro 3 v 1 v bílé barvě


Aktuální cena Belkin Boost Charge Pro 3 v 1 v černé barvě

Závěrem

Nezáleží jestli si nakonec vyberete stejnou nabíječku, jako já, ale věřím, že vám minimálně tento článek ve výběru pomůže. Dávejte si při výběru nabíječky pozor na bezpečnost samotného telefonu, koukejte na výkon a jestli náhodou v balení nechybí adaptér. A já? Já budu doufat, že nabíječka vydrží minimálně stejně dlouho, jako ta předchozí.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře