iPhone půjčovna
Proč jsem vrátil AirPods Pro?

Proč jsem vrátil AirPods Pro?

Je to pár dní zpátky, co jsem se na Facebooku ptal majitelů AirPods Pro na jejich spokojenost. Vlastně i na základě toho jsem se je pak rozhodl pořídit a bohužel, jak už podle nadpisu víte, musel jsem je vrátit. Rozhodně netvrdím, že se jedná o špatná sluchátka, ale já je mít rozhodně nemůžu a proto jsem se rozhodl napsat tento článek. Neberte ho kriticky, protože i podle recenzí prostě drtivé většině lidí sednou, ale já mezi ně bohužel nepatřím.

Upgrade z AirPods 1. generace

Je to přes 4 roky, co jsem si pořídil AirPods 1. generace a tím ukončil éru zamotaných sluchátek. „Zamiloval jsem si je“ během pár hodin a používal bych je dodnes, protože fungují (po reklamaci) bez jediného problému, ale chtěl jsem si prostě a jednoduše udělat radost a upgradovat na novější řadu.

AirPods 3. generace vs AirPods Pro

Jelikož před pár dny představil Apple nová sluchátka AirPods 3. generace, padla možnost samozřejmě i na tento model, ale říkal jsem si, že řada Pro by měla být stále lepší, než úplná novinka, protože jsou znatelně dražší.

Ta cena je však vyšší pouze na oficiálních stránkách apple.com, protože jinak je seženete v podstatě za stejné peníze.

Aktuální cena AirPods 3. generace s MagSafe pouzdrem

Apple AirPods 3. generace přitom stojí 4 990 Kč, takže zjistíte, že cenový rozdíl je v podstatě minimální.

AirPods Pro – potlačení hluku

Hlavní důvod, proč jsem dal přednost verzi Pro před AirPods 3. generace byla „funkce“ potlačení hluku v okolí. Jenomže to jsem ještě nevěděl, že tato funkce bude důvod, proč sluchátka nesnesu.

Pro lepší pochopení bude dobré popsat mé využití sluchátek, protože je velmi pravděpodobné, že ostatní to máte jinak.

50% hovory / 50% hudba

Mé využití je nejen pro poslech hudby, ale i pro volání. Při práci u počítače mám rád volné ruce a proto mám kolikrát sluchátka v uších i 3 hodiny bez toho, abych poslouchal hudbu nebo volal. Hlavní výhodou AirPods 1. generace je fakt, že o nich postupně ani nevíte a můžete s nimi pracovat bez toho, aby vás to nějak omezovalo.

A to je právě ten důvod, proč nemůžu mít AirPods Pro ani žádná jiná „špuntová“ sluchátka.

Proč nemůžu mít špunty v uších?

Vesele jsem vytáhl sluchátka z nové krabičky, s úsměvem nasadil do uší, ale pak to bohužel přišlo. Divný tlak v uších, zamotala se mi hlava a já zjistil, že tohle asi fakt nedám. Hned jsem se snažil situaci vyřešit režimem propustnosti. Zlepšení bylo znatelné.

Naděje v režimu propustnosti

S tímto režimem se „tlak“ v hlavě zlepšil a tak jsem si říkal, že funkci potlačování hluku (ANC) prostě nebudu využívat, ale bohužel to stejně nebylo to pravé. Během 15 minutového hovoru se sluchátky jsem se totiž necítil vůbec komfortně.

Nepříjemné i ve „standby“ režimu

Bohužel lepší pocit jsem neměl ani ve standby režimu, kdy jsem měl sluchátka v uších, nevolal a ani neposlouchal hudbu. Tedy v případech, kdy jsem sluchátka AirPods 1. generace používal zcela běžně.

Samozřejmě jsem zkusil i menší sadu „špuntů“, ale ani to nepomohlo.

Bohužel, sluchátka jsem vrátil

Ze sluchátek jsem bohužel neměl stejně dobrý pocit jako ostatní a proto mi nezbyla jiná možnost, než sluchátka vrátit. Potvrdil jsem si, že špuntová sluchátka používat nemůžu a současně začal přemýšlet o nejnovějších sluchátkách AirPods 3. generace, o kterých napíši další článek.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře