iPhone půjčovna
Macbook Pro 2018 – problém s klávesnicí

Macbook Pro 2018 – problém s klávesnicí

Tak už jsem se taky dočkal a to jsem si říkal celou dobu, že nechápu co ti lidi s tím notebookem dělají, že ji začne blbnout klávesnice. Ani ne 2 roky starý notebook, za který jsem dával 50 tisíc půjde na reklamaci. A to jsem si kupoval záměrně model 2018, protože oproti modelu 2017 měl být ten problém vyřešen. No nebyl.

Jak se projevuje problém s klávesnicí?

90% času mám notebook připojený k externímu monitoru a externí klávesnici, takže jsem ten problém neměl jak zjistit. Když už jsem ho používal bez klávesnice, nikdy to nebylo tak dlouho, abych si všiml, že při psaní nedělám překlepy já, ale dělá to samotná klávesnice.

Zjištění na dovolené

Jsem na dovolené v Řecku a díky medikánu jsme s přítelkyní 2 dny na hotelu (no, dnes už 3 dny) a já se rozhodl tento čas využít prací. Ehm, nebojte, přítelkyně je v pohodě, protože jsme si ten pobyt prodloužili o 4 dny. To si tak píšete a píšete, kódujete a kódujete a najednou vám dojde, že není úplně normální, abych dělal takové překlepy. A pak to zjistíte..

T a Z je v háji

Tento text budu psát bez korektury.

Chttěl bych vás seznámit s faktem, že moje klávesnice není úplně v pohodě, protože píše jak kdybych se učil psát tvšemi desetit a vůbec tot nezzvládal. Jednoduše mi někdy písmenko t úplně vypadne, někdy se posune tam kam nemá a někdy je tot zase úplně v pohodě. Schválně teď zkusím napsat desetkrát písmeno t za sebou.

t t t tt t tt t tt tt t t a etď písmeno zz z z z z z z z zz zz

No a teď zase hezky s opravou. Klávesnice je prostě v háji a u notebooku za 50 tisíc, který navíc slouží jako lopata = k práci, to není moc příjemné.

Co na to Apple?

Naštěstí Apple o tomto velkém problému ví a řeší ho v rámci servisní akce. To znamená, že vám klávesnici vymění za novou. Co jsem se dočetl, tak oprava znamená, že dostanete novou klávesnici spolu se spodním dílem notebooku a současně i novou baterii. Zní to celkem fajn, ale osobně bych raději tento problém vůbec neměl.

Jak dlouho Apple nabízí bezplatnou výměnu?

Na to, aby vám Apple bezplatně vyměnil v podstatě půlku notebooku máte 4 roky od jeho zakoupení. Takže kdo si koupil v roce 2018 model 2018 jako já, má čas do roku 2022. Obávám se však, že samotnou výměnou tento problém dlouhodobě nezmizí a způsob fungování tzv. motýlkové klávesnice je problém globální.

Kde řešit bezplatnou výměnu?

Já budu stejně jako vždy využívat autorizovaný servis ITS v Praze. Jakmile se z dovolené vrátím, budu tento problém řešit, takže o tom určitě napíši další článek, který může pomoci hodně lidem. Doufám, že se s nimi domluvím jako posledně a uděláme diagnostiku, notebook si odnesu a až bude díl k dispozici, tak se opět zastavím s notebookem a výměnu provedou „na počkání“. Bez notebooku totiž moc pracovat neumím.

Model 2020 – konec problémů

Pokud někdo přemýšlí nad pořízením nového Macbooku nebo i použitého, asi bych se, pokud možno, vyhnul všem modelům, které najdete na této stránce. Od modelu 2020 už najdete v Macbooku nový typ klávesnice, který tento problém nemá.

Zdroj: Apple.comDalší článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře