iPhone půjčovna
Proč si koupit GoPro HERO9 Black na gopro.com

Proč si koupit GoPro HERO9 Black na gopro.com

Dnes, tj. 16. 9. 2020, společnost GoPro ukázala nový model akční kamery GoPro HERO9 Black. Cílem tohoto článku není popisovat co je nového, protože tyto informace zvládnete určitě najít sami, ale zaměřím se na pár důvodů, proč mi nedává smysl pořizovat si GoPro u „našich prodejců“, ale zakoupit přímo na GoPro.com. Jedná se pouze o můj subjektivní názor, se kterým samozřejmě souhlasit nemusíte.

Cena? Vždy na prvním místě

GoPro HERO9 black koupíte u našich prodejců za doporučenou cenu 12 990 Kč.

Tu stejnou kameru seženete na GoPro.com za 379 € = při kurzu 27 Kč za € je částka mnohem nižší a to 10 233 Kč. Ale to není všechno! Navíc dostanete paměťovou kartu s kapacitou 32GB a ani to není jediný důvod, proč si koupit kameru na GoPro.com. Čtěte dál!

Příslušenství za nemalé peníze

Pokud už máte některou ze starších modelů, ale i pokud je to vaše první kamera, budete muset počítat s tím, že pořizovací náklady na akční kameru pořízením samotné kamery opravdu nekončí. Co budete potřebovat?

Duální nabíječku s druhou baterií

Jedna baterie je opravdu málo a nabíjení pomocí samotné kamery? To fakt nechcete. Duální nabíječka spadá do základního vybavení, které prostě potřebujete.

Cena u českých prodejců? Krásných 1 699 Kč. A kolik na GoPro.com?
Za 34.99 = v přepočtu na koruny 945 Kč. To máte rozdíl 754 Kč.

Odolný obal

Abyste kameru co nejvíce ochránili před poškozením nebo se s ní mohli potápět až do 60 metrů, budete potřebovat odolný obal (Protective Housing).

Cena u českých prodejců je opět krásný 1 699 Kč. Není to velká částka v momentě, kdy můžete kameru ochránit před zničením, ale co kdybyste za něj zaplatili méně? Co třeba 675 Kč? Přesně tolik totiž stojí na GoPro.com. Nevím jak vy, ale já na zemi ještě 1 024 Kč na zemi nenašel.

Náhradní krytka čočky

Jestli chci zmínit jednu výhodu modelu HERO9 od HERO8, pak určitě vyměnitelná krytka čočky. Možnost vyměnit čočku při nechtěném poškození je totiž opravdu k nezaplacení.

V českých obchodech seženete náhradní krytku, kterou doporučuji mít přibalenou vždy na cestách (až ji rozbijete, je fakt pozdě) pořídíte za 599 Kč. Není to nijak velká suma, ale co kdybyste si ji mohli pořídit za 378 Kč? Rozdíl 221 Kč není extrémní, ale já tu částku raději projím, než abych ji „vyhodil z okna“.

Suma sumárum, pokud se rozhodnu pořídit akční kameru, tak mám 2 možnosti. U českého prodejce za (podle mého soudu) základní příslušenství 16 766 Kč. Pokud to stejné vybavení pořídíte přímo u výrobce na GoPro.com, pak za to zaplatíte 12 231 Kč. Rozdíl je přes 4 500 Kč. A pozor! To jsem počítal pouze základní vybavení. Kde jsou držáky, které seženete na GoPro.com opět mnohem levněji?

Proč má GoPro.com lepší ceny?

Nechci spekulovat, ale aktuální situaci vnímám tak, že se GoPro snaží přenést prodej na svou stranu a proto nabízí svým klientům své produkty za zvýhodněné ceny a samozřejmě lepší, než ti, kteří jejich zboží pouze přeprodávají.

Jediná výhoda je pohodlnější reklamace

Pokud bych měl zmínit nějakou výhodu, proč si kameru koupit u nás, u českého prodejce, pak je to pohodlnější reklamace. Dokáži si představit, že v případě problémů budete chtít řešit proces reklamace s prodejcem. Jinak dostanete záruku v délce 24 měsíců i u GoPro.com.

Rada na závěr

Než si novou kameru objednáte (ať už kdekoli), zkuste si spočítat, kolikrát za rok kameru využijete. Pokud zjistíte, že párkrát za rok (nejčastěji na letní a zimní dovolenou), pak si GoPro HERO9 Black včetně bohatého příslušenství raději půjčte v GoPro půjčovně.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře