iPhone půjčovna
Proč Alza neprodává GoPro HERO8?

Proč Alza neprodává GoPro HERO8?

Přestala Alza nabízet model GoPro HERO8 Black kvůli příchodu nového modelu? Nebo z jakého důvodu nenabízí ve své nabídce aktuálně nejnovější model akční kamery? Pojďme se na to podívat.

Ukončení prodeje kvůli příchodu nejnovějšího modelu je podle mého úsudku velmi nepravděpodobné, protože na příchod nového modelu je ještě čas a hlavně, proč by přicházela Alza o zisk z případného prodeje, když ostatní prodejci tento model stále nabízejí?

Přestala snad Alza někdy v minulosti nabízet měsíce předem aktuální modely iPhonů? Ne.

Kdy bude představený nový model HERO9?

Další správnou otázkou je, kdy vůbec bude představen nejnovější model GoPro HERO9. Proč? Pokud se zamyslíme nad aktuální situací ve světě, kdy s ohledem na pandemii došlo k velkému omezení cestování, je pochopitelné, že prodej akčních kamer silně klesl.

Jako majitel GoPro půjčovny mohu potvrdit, že s ohledem na vzniklou situaci ve světě došlo k úbytku poptávek o téměř 100% a prodej podle informací od oficiálního prodejce v Česku klesl také.

Vliv pandemie na společnost GoPro

Bylo by zvláštní, kdyby COVID19 nezasáhl i gigant jako je GoPro. Výsledkem je více než 200 propuštěných zaměstnanců a podle dostupných informací tak logicky dojde ke zpomalení procesů výroby dalších modelů. Je to logické, protože kdo bude v době, kdy neustále hrozí omezení při cestování investovat do nové akční kamery, kterou možná ani nevyužije?

Změna strategie – GoPro cílí na koncové zákazníky

V zahraničních médiích se také dočtete, že se GoPro začalo zaměřovat na koncové zákazníky a to z jednoduchého důvodu. Chtějí zvýšit zisk z prodeje a tím pravděpodobně dochází ke snížení marže pro samotné prodejce. Přeloženo do srozumitelnějšího jazyka, GoPro chce prodávat své produkty na www.GoPro.com, aby z prodeje jejich výrobků vydělali co nejvíce.

A právě tento krok je podle mého úsudku důvod, proč se Alza rozhodla GoPro HERO8 vyprodat a dále už nenabízet. Mohu se samozřejmě mýlit a ten důvod může být jiný, ale na základě informací, které jsem si dohledal mi to vychází jako nejvíce pravděpodobné.

Kdy se můžeme těšit na novější model?

Pokud vůbec letos GoPro HERO9 dorazí na trh, s vysokou pravděpodobností se nedočkáme dříve, než v listopadu nebo prosinci.

S jistotou vám mohu sdělit, že jakmile bude tento model k dispozici, najdete ho v GO půjčovně, kde najdete nejenom samotné akční kamery, ale současně i nejširší nabídku příslušenství k pronájmu v Česku.

Zdroj: https://insiderpaper.com/gopro-hero-9/Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře