iPhone půjčovna
Vyzkoušejte si nový DJI MAVIC AIR 2

Vyzkoušejte si nový DJI MAVIC AIR 2

28. května tohoto roku (2020) se v prodejnách objeví nový model dronu DJI MAVIC AIR 2. Novinka, která je nabitá moderními technologiemi a která určitě stojí za zvážení. Pojďme se na dron podívat společně.

MAVIC AIR 2 vs MAVIC AIR (1)

Oproti předchozí verzi má MAVIC AIR 2 spoustu novinek. Můžeme klidně začít mnohem delší výdrží, která u předchozí verze byla nějakých 21 minut (v běžných podmínkách nereálné), zatímco novinka AIR 2 s mnohem „silnější“ baterií vydrží až 34 minut. Nárůst udávané výdrže baterie je o 60%.

Váha dronu šla samozřejmě nahoru a to spolu i s rozměry. Ze 430g dron přibral na 570g, ale nebral bych to jako negativní vlastnost delší výdrž letu tento parametr určitě kompenzuje.

Lepší kvalita záběrů

Bylo by hodně zvláštní, kdyby MAVIC AIR 2 nenabídl mnohem lepší kvalitu pořízených záběrů. Zatímco první verze zvládala natáčet 4k při 30 snímcích za vteřinu, MAVIC AIR 2 při stejné kvalitě dokáže zaznamenat 60 snímků za vteřinu. Milovníci slow-motion mohou jásat.

U fotografií došlo k nárůstu rozlišení z 32Mpix na 48Mpix. Samozřejmě při složení více fotografií. Základní fotografie jsou v rozlišení 12Mpix.

Nové nebo vylepšené technologie

MAVIC AIR 2 pracuje s vylepšenou technologií APAS 3.0 (předchozí model pouze APAS 1.0), která slouží pro bezpečný let díky modernímu mapování okolí.

Díky komunikační technologii OcuSync 2.0 se udrží spojení mezi ovladačem a dronem do vzdálenosti až 10km. Všichni zkušení piloti vědí, že těchto vzdáleností nedosáhnout (kvůli bezpečnosti), přesto to svědčí o faktu, že oproti první verzi DJI MAVIC AIR nebude docházet k výpadkům při létání v zarušenějším prostředí. O to se postará také dvoufrekvenční komunikace v 2.4/5,8GHz s automatickým přepínáním.

Začátečníci uvítají automatické rozpoznávání scén HyperLight a HDR, díky kterým není potřeba detailně nastavovat dron tak, aby byly záběry co nejlepší. Současně nabízí DJI MAVIC AIR 2 rovněž šablony pro různé scénáře natáčení.

Ti zkušenější naopak uvítají možnost fotit snímky v RAW nebo natáčet pomocí barevného profilu D-Cinelike, který zachová více detailů, díky kterým lze pak více pracovat s videem při postprodukci.

Cena DJI MAVIC AIR 2

Dron je nabízen opět ve dvou variantách. Základní, obsahuje dron, ovladač, pouze jednu baterii a další základní příslušenství za cenu 23 990 Kč.

Varianta, kterou doporučuji se jmenuje FLY MORE COMBO a obsahuje celkem 3 baterie, cestovní tašku a další základní vybavení. Její cena je 29 990 Kč a doporučujeme ji už jenom kvůli dalším bateriím, které určitě využijete. Pokud byste si chtěli vybavení dokoupit, jednoznačně na tom proděláte.

TIP: Podívejte se, jestli není dron v akci na Alza.cz (odkaz přímo na dron)

Vyzkoušejte si dron na pár dní!

Pokud nevíte, jestli chcete do dronu investovat, můžete si za na pár dní zapůjčit, pořádně si ho vyzkoušet a podle vlastních zkušeností se pak můžete rozhodnout, jestli si ho pořídíte nebo ne.

K zapůjčení ho najdete v GO půjčovně v Praze (lze i poslat), kde je ve verzi Fly More Combo za cenu od 790 Kč na den. V ceně je i pojištění proti poškození, které se může určitě hodit.

Detailní nabídku najdete na www.gopujcovna.cz/dji/.

Navíc je to ideální příležitost, pokud dron celoročně nevyužijete.

Ať už se rozhodnete jakkoli, přeji vám létání bez komplikací a hlavně nehod. Pokud s dronem začínáte, nezapomeňte se podívat na produkt DJI Care Refresh, který se vám může hodit. Letu ZDAR!Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře