iPhone půjčovna
Máte vykřičník na fotce?

Máte vykřičník na fotce?

Zobrazuje se vám na fotce v pravém spodním rohu v kolečku vykřičník? Kde se vzal? Proč tam je? Jak se vykřičníku na fotce zbavit? Vše vám v tomto článku vysvětlím a poradím, jak tuto situaci vyřešit jednorázově nebo i napořád.

Proč se zobrazuje vykřičník na fotce?

Důvod je jednoduchý, ve tvém iPhonu (nebo iPadu) totiž není originální fotografie nebo video v plném rozlišení. Proč není? Protože používáš tzv. optimalizované úložiště. A proč ten vykřičník? Nejspíše nejsi připojen na Wi-Fi a nebo máš vyčerpaná data. Běžně se totiž vykřičník v kolečku nezobrazuje, ale ukáže se ti symbol stahování (u fotek) nebo načítání (u videa) a originál se ti stáhne.

Co to je optimalizované úložiště?

Na svém iCloudu mám 12 302 fotografií a 1 473 videí. Zabírají mi celkem 104 GB. Pokud bych používal iPhone (nebo iPad) s 64GB úložištěm, fotky ani videa by se mi do nich nevlezly. Tím, že použiji optimalizované úložiště mám v telefonu pouze náhledy, které mi v 99% bohatě stačí a pokud chci originál, tak si prostě počkám, než se z iCloudu stáhne.

Díky optimalizovanému úložišti ušetřím paměť a místo 104GB mám v telefonu mnohem více místa. Fotky a videa z posledních dnů jsou samozřejmě v originální kvalitě. To samé platí o fotkách, které jsem v minulosti otevřel nebo videa, které jsem si spustil (tím se stáhla plná kvalita). Ačkoli tento údaj přesně neznám, počítejte minimálně s 1/2 ušetřených dat.

Pokud bych to shrnul, díky optimalizovanému úložišti mohu mít klidně telefon s kapacitou 64GB, zatímco fotek a videí klidně 100GB. Většina z nás totiž nepotřebuje mít ihned k dispozici fotky a videa v plné kvalitě.

Nevýhoda? Pokud nejste na Wi-Fi, budou se vám fotky a videa stahovat přes data a pokud jich máte málo, může to být omezující.

Jak vypnout optimalizované úložiště?

Vypnutím optimalizovaného úložiště se vám stáhnou fotky i videa v plné kvalitě do telefonu nebo tabletu. Samozřejmě za předpokladu, že v něm máte místo. Na iCloudu zůstanou tak i tak! Toho se bát nemusíte.

Doporučuji toto nastavení s ohledem na datovou náročnost provádět až budete připojení na Wi-Fi nebo máte neomezená data.

Jak na to?
Nastavení – Fotky – Stáhnout a ponechat původní.

Používat nebo nepoužívat optimalizované úložiště?

Pokud máte v telefonu dostatek místa, je zřejmě zbytečné šetřit paměť a používat optimalizované úložiště, protože se tím pouze omezujete při zobrazování starších fotek nebo videí (u kterých jsou v telefonu pouze náhledy).

Bojujete-li s nedostatkem místa, pak je optimalizované úložiště ideálním řešení, jak oddálit pořízení nového telefonu nebo tabletu pro nedostatek místa.

Základní podmínkou pro optimalizované úložiště je iCloud. Pokud na něm nebudete mít dostatek místa, nebudete mít kam ukládat originální kvalitu fotek a videí a tak vám bude toto nastavení k ničemu.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře