iPhone půjčovna
Mini stativ pro akční kamery – originál vs. kopie

Mini stativ pro akční kamery – originál vs. kopie

Přestože jsem zastáncem, že originál je originál, rozhodl jsem se otestovat levnější kopii jinak originálního dílu GoPro Shorty, který slouží v praxi především jako mini stativ, ale můžete ho využít také jako krátkou selfie tyč.

GoPro Shorty

Originální příslušenství z řad GoPro.

Cena: 1 190 Kč

Ulanzi Tripod

Cena: 590 Kč*
* na ebay.com za 240 Kč včetně dopravy

Je originál lepší, než kopie?

Abych se přiznal, doposud jsem měl v nabídce GoPro půjčovny pouze GoPro Shorty, protože rád podpořím výrobce skvělých akčních kamer GoPro a chci pro své klienty to nejlepší, docela mě překvapila kvalita zpracování levnější verze od Ulanzi.

Tripod Ulanzi je totiž velmi pěkná kopie, která je navíc oproti GoPro Shorty v rozloženém stavu o 2cm delší, má příjemnější „nožky“, které jsou pogumované, takže nekloužou ani v ruce, ani na kluzkém povrchu. Celkově na mě působí Tripod od Ulanzi mnohem kvalitněji, než dražší GoPro Shorty.

Cena dělá vítěze

Pokud se podívám na ceny na v Česku, tak 1 190 Kč vs 590 Kč je velký rozdíl. Při porovnání originálního GoPro Shorty za 1 190 Kč s cenou Tripodu Ulanzi na ebay.com za 240 Kč máme tak obrovský cenový rozdíl, že mi nedává ani smysl dávat 5x tolik za něco, co vlastně není ani v ničem lepší.

Takže za mě, pokud máte čas, objednejte si tripod na ebay.com a za ušetřených 950 Kč si dejte třeba dobrou večeři.

A aby byl článek kompletní, tak tady máte odkaz na Ulanzi Tripod na ebay.com. Pokud by už odkaz nefungoval, stačí zadat „Ulanzi Tripod GoPro“ a určitě ho najdete.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře