iPhone půjčovna
Test originálního lightning kabelu Apple MD818ZM/A

Test originálního lightning kabelu Apple MD818ZM/A

Pokud se vám po letech poškodil originální nabíjecí kabel od telefonu a hledáte nějakou náhradu, případně potřebujete dokoupit další kabel například do auta, bude se vám určitě hodit tento článek. Protože mám v půjčovně iPhonů občas klienty, kteří kabel ztratí nebo se časem prostě poškodí, bylo na čase koupit náhradní nabíjecí lightning kabel, jenomže jaký? Pojďme se podívat na test „originálního kabelu“ od Apple.

Apple MD818ZM/A

Pod tímto označením najdete oficiální kabel přímo od Apple. V tomto případě se jedná čistě o kabel a kdejaký prodejce vám sdělí, že rozdíl mezi tímto, často udávaným, EKO balením a balením v krabičce (MQUE2ZM/A) je pouze daná krabička. Cenově se pak rozdíl pohybuje mezi 170 Kč – 590 Kč. Takže za krabičku se vám logicky platit nechce. Co je však pravdou?

Pozor: Než začnu s hodnocením kabelu, tak vás jenom upozorním, že moje testy neprobíhají na 100 000 kusech kabelů a proto je můžete brát s nadsázkou, každopádně trošku k zamyšlení to je.

6 kusů Apple kabelů MD818ZM/A (1 metr)

V průběhu asi 6 měsíců jsem koupil u více prodejců dohromady 6 kusů těchto kabelů, které měly stejné označení a to „MD818ZM/A„. První 2 kusy přestaly fungovat do týdne, další 2 kabely zhruba po 2 měsícech. Dal jsem jim ještě poslední šanci a tak jsem je koupil u prodejce, kde toho nakupuji více. Nakonec šly do háje taky. Ani jeden kabel nevydržel.

Docela vtipné je, že když jsem kupoval poslední dva kusy (ostatní jsem rovnou vyhodil), tak jsem se ptal na poruchovost produktu, protože s nimi nemám dobré zkušenosti. Pán mi řekl, že podle jejich systému se žádné reklamace neřešily. Tak si říkám, že to je super, jenomže….

Za 2 měsíce jsem přišel na reklamační oddělení s tím, že kabely nefungují a člověk sedící na příjmu se začal hned smát (nevím proč), že to je jasný, že to jsou furt ty stejný kabely. Tak jsem si říkal, že jim asi ten jejich systém moc nefunguje, když prodejce tvrdí A a na reklamacích B. Na dotaz jaké má zkušenosti tedy s jinými kabely mi začal povídat pohádku o tom, že si kupuje telefon výhradně na microUSB a nic jiného nechce. Tak jsem mu poděkoval za informaci a odešel.

Po necelém měsíci mi přistál na e-mailu dobropis s vratkou peněz. Podotýkám, že kabely byly jako nové. Nikde žádné poškozené nebylo patrné. Jediná a docela fatální závada byla, že prostě nefungovaly.

Závěrem

Pokud plánujete koupit originální kabel od Apple s označením MD818ZM/A s pocitem, že to je kvalitní Apple produkt, tak NE, není. Nejde ani tak o 2 stovky, za které ho můžete koupit, ale především o fakt, že do toho obchodu půjdete zbytečně (případně zaplatíte zbytečně poštovné).

Protože kabely potřebuji, koupil jsem další kusy od jiného výrobce. Jenom čas ukáže, jaká bude jejich životnost. Určitě se s vámi o ni podělím. Napište mi do komentářů jaké kabely používáte vy, případně které nabíjecí kabely nemám ani zkoušet. Díky.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře