iPhone půjčovna
Zkušenost s 1-2umobil.cz – NEKUPUJTE TAM!

Zkušenost s 1-2umobil.cz – NEKUPUJTE TAM!

Tento rok jsem psal článek „Proč nekupovat iPhone za podezřele výhodné ceny“ a dnes bych do tohoto seznamu přidal další obchod. Najdete ho na adrese 1-2umobil.cz (záměrně nedávám jako odkaz). A jaká že je zkušenost s tímto obchodem?

Když ptáčka lapají….

Když chce člověk ušetřit, podívá se na heureka.cz, najde si nejlevnější cenu a je to. Za ušetřenou tisícovku pozvete svou drahou polovičku na večeři nebo uděláte rodinný nákup. V prodejně vám samozřejmě tvrdit, že je všechno v pořádku, že se jedná o nový výrobek a s úsměvem na tváři telefon prodají.

Reklamace, a jéjé…

Pokud zjistíte, že s telefonem něco máte, zjistíte, že do autorizovaného servisu nemůžete, protože telefony nejsou určené pro náš trh. Místo vyřízení do pár dnů vás čeká nepříjemná zkušenost. Nejprve vám dají podepsat papír na kterém je malým písmem napsané „spotřebitel se s prodávajícím dohodl na prodloužení lhůty na vyřízení reklamace ze 30 na max. 60 dní“, čímž obchází zákonné právo na vrácení peněz, pokud prodejce nevyřídí reklamaci do 30 dnů. Když se chcete dovolat na číslo, které je uvedené na reklamačním protokolu, pak máte opět smůlu. Telefony totiž neberou. Veřejně dostupné informace o tom, že jsou s 1-2umobil.cz pouze problémy tak nejsou žádné konkurenční bláboly, ale opravdu reakce zákazníků, kterým lze věřit.

Aktuálně tak budeme čekat na lhůtu 60 dní, ačkoli oprava iPhonu zabere pár desítek minut, případně je i samotný autorizovaný servis dokáže vyřešit během pár dnů.

Ponaučení? Asi zbytečné…

Vsadím boty, že ačkoli najdete na internetu spoustu negativních hodnocení na tohoto prodejce, stejně se najdou tací, kteří rádi ušetří pár korun, byť je to v budoucnu může stát velké problémy. Taková je totiž realita. Pro rozumnější mám jednu radu. Nakupujte u ověřených prodejců. Jestli zaplatíte o 10% více, možná si tím platíte servis, který v případě problémů dostanete.

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře