iPhone půjčovna
Proč nekupovat iPhone za podezřele výhodné ceny

Proč nekupovat iPhone za podezřele výhodné ceny

Minulý týden jsem získal další zkušenost o kterou bych se rád podělil. Dostal jsem za „úkol“ sehnat co nejlevněji iPhone 6s, který bude v záruce a ideálně TOP stavu. Podotýkám, že na bazoši ani sbazaru nic zajímavého nebylo. A jak, že jsem dopadl? No čtěte dál.

iMobily.eu

Na tomto internetovém obchodě jsou telefony za opravdu zajímavé ceny, ale pokud se zaměříte na další informace a nejen na ceny, zjistíte, že nabízené telefony nejsou určené pro český trh, což by teoreticky nevadilo, ale následně zjistíte, že firma má sídlo na Slovensku. Co to znamená v praxi? V případě problémů budete telefon posílat na Slovensko. Někdo si možná řekne, že za ty ceny to za to stojí, ale pak doporučím přečíst si zkušenosti jiných lidí. Reklamace takřka neuznávají, perfektní hodnocení nákupů jsou zřejmě falešná a už vůbec se mi nelíbila reakce na mou zprávu. Zeptal jsem se na ty zamítnuté reklamace a odpovědí bylo „nevěřte všemu, co se na internetu píše“.

Na základě negativního hodnocení jiných jsem se rozhodl nákup v tomto e-shopu nerealizovat.

Mobitel.cz

Opět velmi příjemné ceny, údajně nové telefony, originálně zabalené a s celosvětovou zárukou (1 rok) v jakémkoli autorizovaném servise. Když jsem pak dohledal negativní zkušenosti na cdr.cz, zbozi.cz nebo heureka.cz rozhodl jsem se dát ještě prodejci šanci a přes livechat si s prodejcem přímo psal. Moje otázka byla, zda je na jejich telefony celosvětová záruka 1 rok, přičemž mi bylo sděleno, že ANO. Požádal jsem o IMEI, abych si tuto informaci mohl ověřit. Překvapením bylo, že mi IMEI obratem zaslali. Řekl jsem si, že to asi nebude úplně levá, ale nechal IMEI prověřit v autorizovaném servise. Zavolal jsem do servisu, sdělil IMEI a hádejte. Telefon není určený pro náš trh a záruka se nedá v autorizovaném servise uplatnit. Za pár minut na to mi volal prodejce z mobitel.cz, že nabízený telefon bude repasovaný a že záruka lze pouze u nich, že se spletl. A pokud si přečtete hodnocení zákazníků aneb jak zamítají a respektive neřeší reklamace, odmítl jsem. Byl mi nabídnut stejný telefon určený pro český trh se zárukou 2 roky v jakémkoli servise, ale o 3 tisíce dražší. A to už si za ty peníze mohu koupit telefon jinde. Takže díky, nechci.

Quikset.cz

Prodejce použitých telefonů, které jsou rozděleny do 3 kategorií (A,B,C) podle stavu. Líbil se mi tam iPhone 6s ve stavu A, ale po přečtení negativních zkušeností na heureka.cz, kde i samotný prodejce nereaguje zrovna profesionálně jsem se rozhodl, že tento e-shop také vynechám.

Levneiphony.cz

U tohoto prodejce jsem dokonce osobně řešil reklamaci své klientky, takže jsem měl i tuto zkušenost v živé paměti. Klientce přestalo fungovat boční tlačítko na iPhonu 6s, přičemž oprava jim zabrala 21 dní. Samozřejmě, vlezli se do 30 dní, ale věřím, že kdyby chtěli, tak to mají i s pořízením náhradního dílu do týdne hotové. Každopádně zkušenost byla pozitivní, slečně Bára, která má na starost zákaznický servis byla milá, tak proč ne. Protože byl telefon pro známou, chtěl jsem si telefon nejprve osobně prohlédnout. Telefon jsem tedy objednal (23. května) s tím, že si chci osobně telefon vyzvednout. Protože vím, že nemohu přijít jen tak na prodejnu (bez předchozího domluvení), psal jsem e-mail jestli se tedy mohu zastavit. Po téměř 24 hodinách od objednávky jsem dostal informaci, že mám vyčkat na potvrzovací SMS. Možná jsem náročný, ale v dnešní době vytvořit objednávku a ani do 24 hodin nedostat nějakou odpověď a ještě čekat na nějakou SMS, to se mi nechtělo. Navíc když už mají tu prodejnu v Praze, že?

Objednávku jsem tedy zrušil, načež za 3 dny jsem dostal informaci, že objednávka je stornovaná a pár minut na to mi přišla SMS, že telefon je připravený na prodejně (asi se stala někde chyba). Pokud bych to chápal správně, od objednávky bych měl telefon připravený k osobnímu vyzvednutí za 4 dny. Závěrem, nic až tak strašného se nestalo, ale očekával bych profesionálnější (tzn. větší zájem prodat) přístup a proto jsem nákup nerealizoval ani tady.

Kde jsem nakonec telefon koupil?

Musím se přiznat, že po zkušenostech s těmito 4 obchody jsem byl natolik otrávený, že jsem telefon nekoupil nikde! Buď jsem se setkal s hrozným přístupem nebo téměř podvodným jednáním. Známé jsem doporučil našetřit nějakou tu tisícovku navíc a koupit si telefon v normálním obchodě, kde se nemusí bát záruky. Neberte to jako negativní hodnocení nebo snahu někoho poškodit, to vůbec ne. Jen popisuji osobní zkušenosti, které jsem díky „nákupu levného iPhonu“ získal. Moje rada? Nešetřete na nákupu telefonu za každou cenu. Ušetřené peníze totiž mohou být výhodou pouze při nákupu. V případě řešení problémů (ano, i iPhone je pouze telefon, který se může pokazit) se vyhnete zbytečným starostem a nezapomeňte, čas jsou peníze!

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře