iPhone půjčovna
Chytrá váha – mějte přehled o svém těle

Chytrá váha – mějte přehled o svém těle

Mám doma několik „chytrých“ zařízení (telefony, hodinky, náramky, kamery,…) a proto jsem si řekl, že bych si mohl koupit i chytrou váhu. Proč? Jen tak ze zajímavosti, protože jsem vlastně ani žádnou jinou neměl. Přečetl jsem si pár recenzí na různé digitální váhy a nakonec se rozhodl pro Smart Scale US10C od výrobce UMAX. Možná to vypadá, že chci psát recenzi na každou hloupost, ale tady mi to dává smysl především z toho pohledu, že spousta lidí se dnes snaží žít zdravě, cvičí a celkově se o své tělo zajímá.

Smart Scale US10C – co vlastně všechno měří

Světe div se, základem každé váhy by mělo být měření vaší hmotnosti a ani tedy tomu není jinak. S přesností na 2 desetinná místa dostanete jasný přehled o tom, jak na to jste.

Další nejčastější funkcí je měření BMI, což znamená v překladu index tělesné hmotnosti. Samozřejmostí je, že všechny informace kromě vaší hmotnosti uvidíte na vašem telefonu (chytrém), do které si stačí stáhnout aplikaci Feelfit. V ní si vytvoříte profil, ve kterém vyplníte váš věk a výšku (váhu vám změří váha) a podle těchto údajů a samozřejmě pak díky senzorům měřících další parametry získáte jasný přehled hodnot.

K dalším informacím pak patří procentuální podíl tělesného tuku ve vašem těle, zhodnocení typu postavy, hmotnost těla bez tuku (v kg), procentuální podíl podkožního tuku, hodnota viscerálního tuku, procentuální podíl vody v těle, kosterních svalů, proteinu nebo čistá váha svalové nebo kostní hmoty. Mimo to pak máme poslední 2 jednotky a to BMR, což značí bazální metabolický výdej a v neposlední řadě pak i hodnotu metabolického věku. Váha vám tak v podstatě ukáže jak staré je vaše tělo.

Aplikace Feelfit

Jak už jsem zmínil, k plnohodnotnému využití chytré váhy budete potřebovat aplikaci Feelfit, kterou najdete v Google Play nebo App Store. Nastavení je primitivní a prostředí, které je v českém jazyce velmi povedené. V minulosti jsem nastavoval chytrou váhu známému, který měl podobně drahý model od Sencor a prostředí aplikace se mi moc nelíbilo. V aplikaci vidíte kromě aktuálních výsledků také historii, takže se můžete koukat jak jste postupně nabírali svalovou hmotu nebo naopak shazovali zbytečná kila. Více informací najdete na přiložených ukázkách z mé aplikace.

   

 

Kolik stojí a kde koupit?

Aktuální informace o tom, kde koupit a za kolik najdete na heurece, viz. obrázek:

Závěrečné zhrnutí

Já kupoval váhu za nějakých 15 stovek, což není podle mého velká investice za informace, které díky ni člověk získá. Sice se nevážím pravidelně, přesto jsem však za tuto chytrou váhu rád. Mohu sledovat něco, o čem jsem předtím ani nevěděl, že existuje. A jestli jsou hodnoty pravdivé? Pokud jsem si na váhu stoupl 5x po sobě, byly hodnoty stejné. Nezapomeňte, že ponožky musí dolů. Za sebe říkám určitě ano, váhu mohu jedině doporučit!Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře