iPhone půjčovna
Xiaomi Mi Band 2 – chytrý náramek za pár kaček

Xiaomi Mi Band 2 – chytrý náramek za pár kaček

Hledáte chytrý náramek, který vás nebude stát jako Apple Watch? Případně se vám hodinky od Apple nelíbí stejně jako mě? Koukněte na náramek Xiaomi Mi Band 2. Jedná se o jeden z vůbec nejoblíbenějších náramků, který se aktuálně ve světě prodává. Co je na nich tak zajímavého? Kde je nejvýhodněji koupit a hlavně proč si je koupit? Čtěte dál.

Xiaomi Mi Band 2 – vlastnosti

Základní funkcí náramku je samozřejmě krokoměr. Ten je oproti první verzi Mi Band vylepšený a je tak mnohem přesnější. Další v pořadí mě zaujala notifikace hovorů a zpráv, díky čemuž nemusíte mít telefon u sebe a o nic nepřijdete.

Hodinky mám sice jenom pár dní, ale přesto je evidentní, že výdrž baterie bude to poslední, co budete řešit. Po cca. 5 dnech jsem totiž na 93% baterie. Výrobce slibuje až 30 dní, což má jednu výhodu, ale i „nevýhodu“. Náramek nemusíte každý večer odkládat na nabíječku, ale na druhou stranu si musíte vzpomenout, kam jste ji před těmi pár týdny dali. Nedivil bych se, kdybyste kolébku ztratili.

Další funkce, kterou podle mého využijete jenom párkrát je senzor srdečního tepu. Pro mé překvapení je opravdu přesný. Porovnával jsem ho ve fitku na běžícím páse a hodnota byla +- stejná. Pro sportovce pak může být tato funkce určitě zajímavá.

Na co si bych si dával pozor je odolnost označená certifikací IP67. Všichni víme, že tuto normu splňují také novější iPhony od verze 7 výše a přesto se telefony „topí“.  Co znamená IP67? První hodnota 6 znamená, že se do náramku nedostane prach (jakože vůbec) a hodnota 7 pak značí „Chráněno proti ponoření do vody. Ponoření na 30 minut do hloubky 1 metr“. V praxi mám ověřeno, že pokud položíte pomalu zařízení do vody, tak se nic nestane. V okamžiku hození či pádu (do vody) však dochází k přetlaku a ani norma IP67 vám nepomůže. Hodinky sice stojí pár korun, ale přesto bych se kontaktu s vodou vyvaroval.

Díky výdrži baterie a příjemnému materiálu, který výrobce oproti první verze Mi Band použil, můžete s hodinkami také spát. O to zajímavější pak bude přehled vašeho spánku, který si zobrazíte na svém telefonu. Co to znamená v praxi? Zobrazíte si jak hluboce jste spali (lehký a hluboký spánek), jak dlouho jste spali, v kolik hodin jste šli spát a samozřejmě kdy jste vstávali. Při pohledu na moje čísla jsem zjistil, že bych s tím měl něco dělat, protože spát 9:36 minut je docela rozmazlenost.

Pokud máte špatné zkušenosti s displeji jiných náramků, tady vás mohu uklidnit, protože díky OLED displeji je čitelnost na slunci naprosto parádní. A když už jsem u toho displeje, tak ovládání hodinek je podobné jako u iPhonu 7. Jedno jediné kulaté tlačítko, které je softwarové (nemačká se) slouží k ovládání celého náramku. V podstatě s ním jenom přepínáte mezi funkcemi náramku.

Co je obsahem balení?

Když jsem dostal sledovací číslo zásilky, byl jsem překvapený, jak může balíček vážit 0,1kg, ale ono se není čemu divit. Obsahem balení je totiž pouze chytrý náramek a nabíjecí kolébka (pár papírů s manuálem neřeším). Nic dalšího jednoduše nečekejte. Ještě pro upozornění, náramek i senzor jsou zvlášť. Při nabíjení je nutno senzor vytáhnout a vložit ho do nabíjecí kolébky. Ale tím, že baterie vydrží opravdu dlouho nejde o nic zásadního.

Nastavení hodinek a aplikace Mi Fit

Ke správnému nastavení hodinek budete potřebovat chytrý telefon (nečekaně), ale žádný strach, vše je naprosto jednoduché. V manuálu najdete QR kód, který stačí foťákem načíst (nemusíte nic manuálně hledat) a rovnou se dostanete do App Store (případně Google Play), kde stáhnete aplikaci Mi Fit. S nastavením si poradí i neméně zkušený uživatel. Aplikace je samozřejmě celá v češtině a jak vypadá v praxi se můžete podívat nyní. Podotýkám, že jsem během testování měnil telefon a proto některé údaje z některých dnů chybí.


 

Na co si dát pozor?

Protože jsem během testování musel vyměnit telefon, dostal jsem se do trošku složitější situace. Pokud náramek neodpárujete od zařízení, tak je jednoduše s jiným ani nespárujete. Říkal jsem si, že tam bude určitě nějaké resetovací tlačítko, které dostane hodinky do továrního nastavení, ale nebylo tomu tak. Podpora Xiaomi mi sice poradila řešení jak hodinky opravdu resetnout, ale podmínkou bylo mít telefon s Androidem, což nemám. Naštěstí předchozí telefon stačilo obnovit (z iCloudu) a náramek odebrat z aplikace Mi Fit. Nakonec se tedy podařilo, ale přesto upozorňuji, pokud byste prodávali svůj telefon, nezapomeňte hodinky odhlásit.

Kde je nejvýhodněji pořídit?

Pokud hledáte nejvýhodnější místo, kde hodinky koupit, pak koukněte na Gearbest.com. Přímo pod tímto odkazem najdete Xiaomi Mi Band 2 za 19,99$ (441 Kč). Zatímco v Česku je koupíte za téměř 2x tolik! Přitom všichni víme, že se jedná o identický výrobek.

Závěrem

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 2 je díky funkcím a především pak i ceně skvělý produkt, díky kterému můžete monitorovat svou denní (i noční) aktivitu. Protože se jedná také o zajímavý stylový doplněk, máte na výběr z několika dalších náramků, do kterých můžete „sledovací senzor“ vložit. Vybírat můžete například zde.  Rád nosím běžné hodinky, protože mi přijdou originálnější a stylovější, proto jsem například Apple Watch zamítl. Díky tomuto náramku nevypadám jako blbeček se 2 hodinkami, ale je to v podstatě čistě a jenom doplněk, který navíc funguje přesně tak jak má. A díky své dlouhé výdrži mě ani nijak neomezuje. Za sebe tedy rozhodně doporučuji všem, kteří hledají levné a hlavně funkční řešení.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře