iPhone půjčovna
Hrkání/lupání/cvakání Macbooku

Hrkání/lupání/cvakání Macbooku

Myslím si, že tento článek rozdělí čtenáře na 2 „tábory“, ale pojďme k věci. Na internetu (fóra, sociální sítě,…) se začalo čím dál častěji řešit lupání/hrkání/cvakání v momentě, kdy jste s notebookem zatřepali. Co přesně se děje můžete vidět na tomto videu, kde majitel Macbook 12″ třepe s notebookem ze strany na stranu. Lukáš Z. (autor videa) podle dostupných informací vyhrál soudní spor s prodejcem (nikoli přímo s Apple) a dostal zpátky peníze (včetně úroků), byť mu reklamaci v první „fázi“ neuznali.

Co si o tom myslím já?

Párkrát jsem se dostal do „křížku“ s lidmi, kterým tato mechanická vlastnost bytostně vadila. Já osobně mám Macbook Pro 13″ (model 2014) a dělá mi to taky. Proč mi to však nevadí? Notebook je podle mého pracovní nástroj, který se používá v takové poloze, že s ním nehoupu, netřepu a v žádném případě s ním nedělám pohyby, které ukazuje Lukáš ve videu. Nedovedu si představit jaká profese by nutila kohokoli pracovat v takových podmínkách. Myslím si o tom své a ačkoli jsem taky pedant na detaily, tak u této vlastnosti zůstávám klidný. Vzpomeňte si na hrkání autofocusu u iPhonů. Možná nejsem normální uživatel, ale mobil ani notebook není chrastítko, aby se s ním chrastilo.

Pokud patříte do skupiny lidí, pro které je tato vlastnost překážkou, můžete notebook vrátit a pořídit si jakýkoli jiný. Při pořízení nového stroje pak doporučuji udělat před prodejcem stejný test. Předtím si pak položte ještě otázku, proč jste vlastně u Macbooku skončili. Osobně si nedovedu představit, co by musel Apple s Macbooky udělat, abych měl chuť vrátit se k čemukoli, na čem bude Windows….

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře