iPhone půjčovna
iPhone SE vydrží na jedno nabití 10 dní!

iPhone SE vydrží na jedno nabití 10 dní!

V předchozím článku jsem napsal, že baterie iPhonu SE vydrží déle než iPhonu 7 a současně i slíbil, že o výdrži SE ještě napíši. Test baterie iPhonu SE jsem musel ukončit před malou chvíli, protože ho za hodinu předávám klientovi a jak už to tak bývá, musím ho nabít. Každopádně, jak iPhone SE dopadl?

Po 239 hodinách a 28 minutách ukazuje stav baterie 13%! To je necelých 10 dní. I za předpokladu, že telefon nebyl v režimu nízké spotřeby se dá očekávat, že hranici 10 dnů by zvládl naprosto s přehledem (chybělo už pouze 32 minut). Ačkoli jsem na telefonu v podstatě nic nedělal, telefon ukazuje využití v délce 5 hodin a 4 minut.

Co je závěrem tohoto testu?

Velmi často od lidí slyším, že dnešní telefony nic nevydrží a odkazují se na dobu, kdy jim stará Nokia vydržela týden. Zbytečné každému vysvětlovat, že nelze porovnávat telefony z dob, kdy se nepoužíval Facebook, Instagram a řada dalších sociálních sítí nebo aplikací, kdy se moc nefotilo, protože fotky byly strašné a  místo hudby v telefonu jsme nosili MP3 přehrávače (já i diskman a walkman). Vzpomeňme si na tu dobu, kdy jsme ty telefony nepoužívali několik hodin denně, ale pouze v momentě, kdy jsme si chtěli zavolat, napsat SMS nebo zahrát SNAKE.

Dnes se nepoužívá telefon primárně k volání, ale jako multimediální nástroj, který nás udržuje v online světě. Není se tak čemu divit, že dnešní chytré telefony vydrží všeobecně mnohem kratší dobu než v době, kdy byly využívány pouze jako „telefony“.  Tento test totiž jasně ukazuje, že pokud telefon nebudeme používat, vydrží neskutečných 10 dní!

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře