iPhone půjčovna
Gumové těsnění na slotu SIM karty

Gumové těsnění na slotu SIM karty

Určitě jste si všimli, že novější iPhony (model 7 a novější) mají certifikaci IP68. Spolu s touto vlastností byl pak vybaven každý iPhone gumovým těsněním, které najdete na slotu SIM karty. Všimli jste si, že už při prvním zasunutí slotu gumové těsnění „leze“ ven? Jasně, stačí trošku šikovnosti (a větší nehet) a těsnění dostanete tam, kde má být, ale teď si představte, že slot SIM karty vytahujete častěji. Říkáte si, kdo často mění SIM karty? Tak třeba já, protože mám iPhone půjčovnu.

Každopádně proč to píši. U iPhonu X, který mám přes 3 měsíce se (já nebo někdo jiný) SIM karta vytahovala přibližně 30 krát. A jak to dopadlo? Gumové těsnění prasklo.

Co teď? Napsal jsem e-mail do autorizovaného servisu, zda toto těsnění mají. Odpověď přišla vcelku rychle, ale moc nepotěšila. Za 703 Kč si mohu koupit celý slot na SIM kartu. Protože očekávám, že postupně těsnění odejde také na ostatních telefonech, hledám jiné řešení.

České internetové obchody nabízejí spoustu s prominutím nesmyslů, ale tuto „gumičku“ zatím ne. Zřejmě těch případů není moc. Nakonec jsem těsnění sehnal za 200 Kč. Ano! Jednu malinkatou gumičku, jejíž hodnota bude okolo 0,0001 Kč (berte s humorem) stojí 200 Kč. Protože jsem nechtěl mít telefon bez této „ochrany“, peníze jsem samozřejmě „zainvestoval“. Současně jsem však objednal z Číny balíček se 100 kusy těchto těsnění, protože se mohou do budoucna hodit. A je lepší je mít, než nemít 🙂

Takže kdybyste měli v budoucnu problém se svou „gumičkou“, napište na info@applik.cz a já vám ji za symbolických 50 kaček pošlu.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře