iPhone půjčovna
„Co mám dělat, když mám plný iCloud?“

„Co mám dělat, když mám plný iCloud?“

Světe div se! Ze zvědavosti jsem se přihlásil na Facebooku do skupiny, která se věnuje Apple produktům a jedna z častých otázek místních je „Co mám dělat, když mám plný iCloud?“. Docela mě tato otázka vytáčí a proto jsem se rozhodl napsat tento příspěvek a odpovědět této skupině lidí. Takže jdu na to.

98,98% otázek směřuje od lidí, kteří si vyčerpali základní balíček 5GB, který je pro všechny ZDARMA. Jaké je tedy řešení?

Nezálohovat fotky a videa

Každý měl pro nákup iPhonu jiný důvod, ale v mém případě byl jedním z důvodů především iCloud a ochrana dat v telefonu. Tzn. kupuji si „krabičku“, kterou když rozbiji, tak nepřijdu o její obsah. Chápu, že pro někoho je nakousnuté jablíčko čistě jenom životní styl, ale OK. Pokud nebudete zálohovat fotky, nebude se Vám plnit iCloud a nebudete muset investovat 1$ měsíčně! Za rok ušetříte 250 korun za které si nekoupíte ani obyčejné bílé tričko. Ale jasně, je to jedna z možností.

Staňte se investorem do ochrany svých dat

Berte tento článek s nadhledem, ale ANO, je to tak. Někdo si koupí použitý iPhone za 4500 Kč (např. 5s) a šetří každou korunu, takže 1$ (cca. 25 Kč) měsíčně je prostě náklad navíc. S tím se totiž nepočítalo. Za takový 1$ si můžete pořídit:

  • 0,5l Sprite
  • žvýkačky (na benzínce)
  • 2x Horalky
  • Cheeseburger
  • silikonový obal na Ebay
  • ochranné sklo na Ebay
  • minimálně 8 rohlíků
  • lahvovou Plzeň
  • točené pivo na lodi Kapitána Morgana (když ho vezmete s kámošem na půl)

Co jsem tím chtěl říct? Že si dnes za těch 25 korun nekoupíte nic, co byste si jinak nekoupili.

Naopak si za 1$ měsíčně můžete dokoupit ochranu svých dat do kapacity 50GB! Tzn. spočítejte si jak dlouho trvalo, než jste si zaplnili 5GB a vynásobte tu dobu 8x. Přibližně tak dlouho vám vydrží iCloud s 50GB úložištěm.

Až si jednoho dne rozbijete telefon nebo vám ho někdo ukradne, vzpomenete si na svých 25 Kč měsíčně a budete za ně rádi, protože si koupíte jiný iPhone a obnovíte si „kus vašeho života“ zpátky do nového telefonu. A ti, co ušetřili 25 kaček měsíčně? Budou si muset koupit nový iPhone, ale neobejde se to bez „že já blbec jsem si neplatil ten iCloud“.

Zaplnili jste si 50GB úložiště na iCloudu?

Oproti 5GB tu máte větší šanci, že nemusíte přecházet na vyšší tarif. Jediné co stačí je si stáhnout fotky a videa do počítače, roztřídit, zazálohovat jiným způsobem (já na fotky používám zonerama.com – je to ZDARMA) a do telefonu si dát pouze ty fotky a videa, které tam chcete mít. Určitě jich nebude tolik.

Já osobně mám v telefonu minimálně 30% úplně zbytečně, ale „nemám“ (čti nechce se mi) čas na to, abych je třídil a mazal. Raději „zainvestuji“ 3$ měsíčně a přikoupím si 200GB úložiště a vím, že budu mít na hodně dlouhou dobu klid. Ono i těch 75 Kč měsíčně (3$) není tolik, abych nad tím vůbec přemýšlel.

Závěrem

I kdybych měl dávat 10$ měsíčně, tak bezpečí mých dat a především pak záloha fotek a videí je pro mě jednoduše důležitá. Schválně se podívejte kolik stojí záchrana dat z pevných disků. Pak si řeknete, že nějaký dolar měsíčně je dobrý vtip.

 

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře