iPhone půjčovna
Test iPhonu X v mrazivých podmínkách

Test iPhonu X v mrazivých podmínkách

Tento víkend jsem strávil ve Vysokých Tatrách a protože jsem si chtěl konečně vyzkoušet iPhone X, vzal jsem si ho s sebou. Jelikož jsem postřehl stížnost některých uživatelů na nefunkčnost nejnovějšího iPhonu v chladných podmínkách, rozhodl jsem se, že udělám při návštěvě Lomnického štítu test o který se s vámi podělím.

Jenom pro informaci, nadmořská výška tohoto vrcholku činí 2 634 metrů a teploměr ukazoval -8°C. Jak říkajíc, ideální podmínky na testování iPhonu v ne příliš optimálních podmínkách. Jak jsem iPhone „testoval“? S přítelkyní jsme byli na Lomnickém štítu poprvé, takže jsme jednoduše fotili, fotili a fotili. V praxi to znamená, že byl telefon třeba 30 minut v kuse v tomto chladném počasí.

Jak test dopadl? Telefon nereagoval!

Musím se přiznat, že jsem z toho byl docela zaskočený, protože telefon po delší době opravdu přestal reagovat! Nešlo fotit, respektive zmáčknout „spoušť“ fotoaparátu jak mně, přítelkyni tak ani paní, kterou jsme poprosili o společnou fotku. Nakonec to však netrvalo dlouho a na důvod jsme přišli.

Telefonu, především pak baterii samozřejmě mrazivé počasí moc nepomáhá, ale náš problém byl v něčem jiném. Když jsme sundali rukavice a začali fotit, bylo vše v pohodě, ale když nám postupně v této teplotě začali mrznout konečky prstů, telefon přestal rozpoznávat přes „mrtvé konečky“ prst a jediný způsob, jak se dalo fotit bylo „tvrdší“ zmáčknutí. Naštěstí jsme díky 3D touch nepřišli o možnost focení, byť ten cit v prstech už moc nebyl.

Takže záhada vyřešena! S telefonem problém nebyl, ale v kombinaci se zmrzlými prsty jsme museli využít 3D touch.

Tento článek berte samozřejmě s nadhledem, protože nelze jednoznačně konstatovat, že můj test je konečný a tak, jak se chová můj iPhone X, tak se chovají i miliony dalších.

A když už jsme u toho, přikládám 3 fotky. Jinak jak fotí iPhone X? Hezky..

.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře