iPhone půjčovna
Kupujeme iPhone X včetně pojištění a prodloužené záruky

Kupujeme iPhone X včetně pojištění a prodloužené záruky

Plánujete si pořídit nejnovější model iPhone X, ale říkáte si, že stojí hodně peněz? Pak pro vás mám ještě další méně příjemnou informaci. Pojištění a prodloužení záruky vás přijde na další tisíce! Jenomže, když už chcete dát za iPhone X 34 490 Kč, tak těch pár desítek procent je už maličkost. Na kolik, že vás tyto služby vyjdou?

Ochrana před poškozením a odcizením

Než se podíváme na cenu, je důležité informovat, kolik bude stát výměnný program (exchange program), díky kterému si můžete za „zvýhodněnou“ cenu vyměnit svůj rozbitý iPhone za nový. Jenom pro porovnání, v případě iPhone 7 Plus se bavíme kolem částky 12 000 Kč, iPhone X je však cenově trošku jinde. Samotná technologie je někde jinde, pořizovací cena také a proto se není čemu divit, že iPhone X vyměníte v rámci exchange programu za 20 000 Kč! A jak je na tom oprava displeje? Opakoval bych se s novou technologií, pořizovací cenou, každopádně za výměnu displeje zaplatíte 10 000 Kč!

Pokud se znáte nebo máte obavu z poškození, nad pojištění popřemýšlejte, protože jeho cena je stále mnohem, mnohem nižší, než ty, které jsou uvedeny výše. Pojištění na 2 roky proti poškození nebo odcizení totiž vychází na 5 100 Kč.

Prodloužená záruka

Pokud se budeme bavit o běžné záruce 2 roky, měla by vám vystačit, protože u Apple většinou platí, že se závady projeví hned nebo vůbec. Každopádně, pokud budete a věřím, že spousta z vás bude pořizovat telefon na IČ, pak počítejte se zárukou 1 rok, což není zrovna málo. Telefon iPhone X je novinka, u které si nemůže být nikdo ničím jistý. Není to jako u iPhone 6s, 7 nebo 8, kdy byly použité podobné technologie, jen je Apple vylepšoval. Bavíme se tu o novinkách, které ještě uživatelé nemohli otestovat a proto si dovolím tvrdit, že 2 roky je minimum.

Protože je cenový rozdíl mezi prodlouženou zárukou na 1 rok a 2 roky tak malá, počítám rovnou s „jistotou“ na 3 roky (na 4 roky pokud telefon nekupujete na firmu) za 2 900 Kč.

Závěrem

Telefon 34 490 Kč + pojištění 5 100 Kč + prodloužená záruka 2 900 Kč. Jsme na částce 42 490 Kč. Je to hodně peněz? O tom nepochybně, ale 35 000 Kč není také zrovna málo a za tu „jistotu“ si myslím, že to stojí.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře