iPhone půjčovna
Proč se nevyplatí kupovat iPhone X v USA?

Proč se nevyplatí kupovat iPhone X v USA?

Spousta lidí začala po odtajnění cen nového iPhone X v České republice hojně diskutovat a „nadávat“ na to, jak jsou ceny v porovnání s americkým trhem rozdílné. Nedalo mi to a přesně pro tyto moudré jedince, kteří si nezjistí bližší informace, ale přesto si jdou tvrdě za svým věnuji tento článek. Pokusím se to vysvětlit tak, aby to pochopil opravdu každý.

iPhone X – ceny – USA vs ČR

Pokud se podíváme na iPhone X s kapacitou 64GB, vidíte na Apple Store cenu 999$. V přepočtu na koruny se tedy jedná o 21 722 Kč (při kurzu 21,7).  Když se podíváme na apple.cz, vidíte cenu 29 990 Kč. Ve škole nás všechny naučili, že 21 tisíc je méně než 30 a to je správně. Jenomže když už má někdo pocit, že ušetří 8 tisíc na telefonu z USA, měl by si zjistit i tyto informace:

Ceny v USA jsou uvedeny bez daně!

Apple uvádí v USA záměrně ceny bez daně, jelikož v každém státě je její výše rozdílná. Např. v New Yorku počítejte cca. 10% (aby se to lépe počítalo), tzn. k částce 999$ připočtěte ještě dalších 99$. Teď už jste na ceně kolem 24 tisíc.

DPH v Česku!

Že si dovezete z USA telefon je sice pěkné, ale nezapomeňte, že za takto pořízený telefon musíte zaplatit DPH i u nás. Takže k 24 tisícům připočítáme 21% a jsme na 29 040 Kč. Pokud se tomuto chcete jakkoli vyhnout, porušujete zákony a hrozí vám šílené pokuty. Navíc si nemyslete, že na celnici dělají pitomci.

Nabíječka

Nečekaně nebudete mít u telefonu z USA evropskou nabíječku, takže pokud nechcete kupovat redukci (která taky něco stojí), připočítejte cca. 400 Kč navíc.

Záruka! Záruka a ještě jednou záruka!

Pokud vás ušetřených pár stovek stále láká, tak teď už snad dostanete rozum a telefon koupíte u nás. Rozdíl mezi zárukou v ČR a v USA je ten, že zatímco ze zahraničí si dovezete pouze 12ti měsíční mezinárodní záruku, u nás máte celé 2 roky (pokud tedy nekupujete na firmu).

Tak co? Stále si myslíte, že je nákup v USA výhodnější?

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře