iPhone půjčovna
Pixelmator – kurz s Honzou Březinou

Pixelmator – kurz s Honzou Březinou

Poslední den v březnu jsem navštívil kurz, který je určený pro ty, kteří už s aplikací Pixelmator přišli do styku, ale chtějí se naučit něco dalšího, řekněme pokročilejšího. Pixelmator používám po přechodu z Windows jako náhradu za Adobe Photoshop, ale především co se webdesignu týče. S pokročilou úpravou fotografií jsem měl do té doby zkušenosti nulové. I proto jsem se rozhodl, že se na kurz přihlásím.

Honza Březina

Pokud vám toto jméno nic neříká, pak si ho zapamatujte, protože jestli s Apple produkty teprve začínáte, určitě se s ním ještě setkáte. Kromě toho, že má jedno z největších diskusních fór pro uživatele Apple www.macforum.cz, pak je Honza především profesionálním fotografem a certifikovaným trenérem Apple.

Jaké znalosti potřebujete?

Abyste mohli jít na kurz s názvem „Workshop kreativních úprav“, je ideální, abyste si s Pixelmatorem už v minulosti „pohráli“, respektive měli základní znalosti. Pokud tomu tak není, popřemýšlejte nad kurzem pro začátečníky. Výhodou je, že oba kurzy jsou tentýž den (pro začátečníky od 9:00 – 12:00 a pro pokročilé pak od 14:00 – 17:00).

Samotný kurz

Workshop proběhl v Praze (Smíchov), v prostorách, které Honza používá zřejmě i jako ateliér. Jako hlavní výhodu kurzu vidím max. kapacitu 8 lidí, takže to není jako ve škole, kde se kouknete na přednášejícího a jdete domů. V mém případě jsem měl zřejmě štěstí, protože jsme se sešli pouze ve 4 lidech, takže to bylo takové individuální.

Podstatou tohoto článku není, abych tu popisoval co jsem se naučil a jak jsem k různým úpravám došel, takže tu nic takového nečekejte. Hlavní je, že nám Honza během 3 hodin ukázal pokročilejší funkce Pixelmatoru. Každý jsme si je samozřejmě následně vyzkoušeli a pokud někomu něco nešlo (což se prostě stávalo), jednoduše jsme se zeptali.

Nedělejte stejnou chybu jako já!

Kurz zabere 3 hodiny, během kterých se naučíte používat různé vrstvy, styly a především děláte něco, co jste předtím nedělali. Každý student má k dispozici blok a pero, takže doporučuji zapisovat, zapisovat a zapisovat. Zpětně lituji toho, že jsem si po dobu kurzu nenahrával obrazovku, protože jsem některé kroky jednoduše zapomněl. Doporučuji si dělat minimálně poznámky a hlavně, co jste se naučili si procvičte co nejdříve od kurzu, protože jinak na to zapomenete jako já.

Závěrem

Honza Březina je sympaťák, který nemá problém vysvětlit něco i na 3x, takže nemusíte mít vůbec z workshopu strach. Pokud se chcete naučit v Pixelmatoru upravovat vaše fotky, ale moc si s tím nevíte rady, rozhodně navštivte Workshop kreativních úprav. Za těch pár korun to rozhodně stojí. Navíc, mám pocit, že nikdo jiný kurzy tohoto druhu nedělá. Já osobně se na kurz přihlásím ještě jednou, abych si zopakoval to, co jsem zapomněl.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře