iPhone půjčovna
Proč nekupovat „rozbalený“ iPhone za nižší cenu?

Proč nekupovat „rozbalený“ iPhone za nižší cenu?

Někteří prodejci začali nabízet za zvýhodněných podmínek telefony iPhone, které předchozí zákazníci vrátili v rámci 14 denní lhůty. Lákají je samozřejmě na lepší cenu a záruku 24 měsíců. Pokud však budete chtít reklamovat telefon, mohou nastat kvůli ušetřeným korunám komplikace. Tento příklad se stal klientovi, který si v iPhone půjčovně právě kvůli vyřízení reklamace půjčil telefon.

Před pár měsíci si totiž koupil iPhone, na kterém přestal fungovat reproduktor. Telefon koupil jako „rozbalený“ a přestože dostal u prodejce záruku 12 měsíců (nákup na IČ), mezinárodní záruku mu v autorizovaném servisu zamítli, protože byl iPhone aktivovaný před více jak 12 měsíci. Každý servis totiž vidí první aktivaci telefonu a podle toho uplatňuje záruční servis. Telefon tak musel reklamovat klient přímo u prodejce, tzn. proces vyřízení reklamace se zbytečně prodlouží.

Pokud si tedy plánujete zakoupit iPhone, který bude rozbalený, musíte počítat s tím, že aktivace telefonu proběhla už dříve. Jestli týden, dva, měsíc nebo více se před samotným nákupem nedozvíte. Sami se pak musíte rozhodnout, zda vám to za ty ušetřené peníze stojí.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře