iPhone půjčovna
iPhone 7 (Plus) aneb posloucháme i dobíjíme současně

iPhone 7 (Plus) aneb posloucháme i dobíjíme současně

Pokud se člověk rozhoduje mezi iPhone 6s (Plus) a iPhone 7 (Plus), pak může na několika diskusích narazit na zapeklité téma „poslech hudby v autě“. Někteří jsou dokonce schopni napsat takovou hloupost, že iPhone 7 nemá konektor na sluchátka a tak si prostě hudbu přes AUX potenciální zájemce jednoduše nepustí. Občas si říkám, proč se někteří zapojují do diskuse, když o dané problematice neví, ale co se dá dělat. Pro tyto jedince mám jednu zajímavou informaci!

Obsahem balení iPhone 7 a iPhone 7 Plus je redukce, díky které můžete k telefonu připojit jakákoli sluchátka nebo ho zapojit přes AUX v autě. 

Nicméně, přesto to má jeden háček. Zatímco u iPhone 6s (Plus) a starších modelů jsme mohli telefon současně nabíjet i poslouchat hudbu přes AUX, u novější verze iPhone 7 to jen tak jednoduše nejde. Především proto, protože máte pouze jeden konektor a redukce je pouze na sluchátka, která sama o sobě telefon nenabijí. Zoufat však nemusíte. Pokud často jezdíte autem, jste zvyklí na to, že si během jízdy telefon nabijete a současně i posloucháte hudbu, je tu další redukce.

Belkin lightning adapter – audio + power

Tento adaptér od firmy Belkin zasunete do svého telefonu načež dostanete 2 výstupy, pomoci kterých zapojíte jak nabíječku, tak redukci na sluchátka. Současně tak můžete svůj telefon nabíjet i poslouchat hudbu. Pokud se tedy stále rozhodujete mezi iPhone 7 (Plus) a některým ze starších modelů a poslech hudby a současně i nabíjení je pro vás problém, tato redukce ho řeší. Nemusíte se tak omezovat při volbě svého telefonu. Samozřejmě, nejlepší by bylo to neřešit, ale situace je taková jaká je a jinou možnost nemáte.

Pokud máte plány, že díky této redukci budete telefon také synchronizovat se svým počítačem nebo do něj zapojíte 2 sluchátka, máte smůlu. Tato redukce zvládne pouze jedno nabíjení a jedny sluchátka (jeden výstup). I proto si osobně myslím, že jeden lightning vstup mohli předělat rovnou na 3,5mm Jack. Ceny za tuto redukci najdete zde.

USAMS – lightning 2v1

Pokud hledáte levnější řešení, které má navíc tu výhodu, že u sebe nemusíte mít 2 redukce současně, pak se podívejte na tuto redukci. Je od firmy USAMS a za poloviční cenu si určitě říká minimálně o vyzkoušení. Adaptér se dělá jak ve zlaté barvě, tak i v černé.

Řešení tak jednoduše existují. Je jen na vás, čemu dáte přednost. Pokud narazíte na podobnou diskusi, neváhejte a sdílejte tento článek.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře