iPhone půjčovna
Kde prodat svůj iPhone nebo iPad

Kde prodat svůj iPhone nebo iPad

V minulém článku jsem psal o tom, kde rozhodně neprodávat svůj iPhone nebo iPad (samozřejmě lze brát všeobecně). Dnes to vezmu z druhé stránky a to kde naopak prodávat. Jediná zásada, která tu platí je trpělivost, protože „kdo si počká, ten se dočká“.

Jak už bylo zmíněno v předchozím článku, vy jste prodejce a snažíte se prodat (cokoli) za co nejvíce, zatímco na druhé straně máte proti sobě kupujícího, který to chce za co nejlevněji. Jediná cesta, která Vám ušetří nervy i čas je vyhnout se diskuzím. Vy máte jasně dáno kolik chcete a s tím jdete také na „trh“. Takže…..

Bazos.cz a Sbazar.cz

Mezi nejznámější online „tržiště“ patří tyto dva portály, do kterých vložíte jednoduše váš inzerát s cenou, kterou chcete a čekáte. Výhodou je, že nemusíte nikomu reagovat na hloupé komentáře a především s někým diskutovat. Buď se vám někdo ozve nebo ne. V drtivé většině případů bude první kontakt znamenat prodej a proto jsou tyto prodejní kanály nejideálnější. Samozřejmě, pokud cenu přepísknete, nikdo se ozývat nebude, ale protože jste chytří a dáte si na prodej čas, můžete s cenou pracovat. 1. týden nastavíte cenu na nejvyšší, za pár dní dáte cenu dolů a takto budete postupovat dokud nenarazíte na minimum, za které chcete telefon nebo tablet prodat.

Výhodou je, že iPad i iPhone drží svou cenu a je po nich stále velký „hlad“, proto najít kupce nebude až tak velký problém. Zrovna u těchto produktů bych se opravdu nebál, že se neozve zájemce během pár dní.

Jak by měl vypadat inzerát

Ušetřete čas sobě i případným zájemcům a podejte jim informace přímo do inzerátu. Máte 2 možnosti, buď budete každému zájemci zvlášť odpovídat na základní dotazy nebo je napíšete jednou do inzerátu. To samé platí o fotkách, které nejvíce prodávají. Dejte si tu práci a udělejte sérii fotek, na kterých půjde vidět stav prodávané věci. Potenciálního zájemce budou kromě fotek zajímat především tyto informace:

  • je telefon plně funkční nebo je někde problém?
  • kdy a kde byl telefon koupen
  • jak je na tom záruka
  • stav baterie (možno ověřit v coconutBattery)
  • mechanické poškození (škrábance, ťukance,..)
  • jaké je k tomu příslušenství

Všechny tyto informace dokážete do inzerátu napsat během pár minut, proto si s tím dejte opravdu záležet. Ušetříte čas sobě i případným zájemcům.

Co napsat na závěr? Asi jen to, abyste byli trpěliví a na prodej nespěchali. Každá věc má totiž svého kupce.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře