iPhone půjčovna
Kde neprodávat svůj iPhone nebo iPad

Kde neprodávat svůj iPhone nebo iPad

Chystáte se prodat svůj iPhone nebo iPad? Pak si pozorně přečtěte tento článek, díky kterému ušetříte svůj čas a především pak nervy. Kanálů, kde nabídnout vaše „jablíčko“ je dnes opravdu hodně, ovšem ne všude se „vyplatí“ inzerovat.

Facebook

Úplně nejhorší místo na inzerát je Facebook. Říkáte si proč? Můžete argumentovat např. tímto: „vždyť tam jsou skupiny s velkým počtem lidí (největší má přes 30 tisíc), takže se někdo určitě chytne“. Jenomže realita je taková, že v těch skupinách jsou:

  • děti, kteří si iPhone prostě nekoupí
  • idioti, kteří vám pod inzerát napíší, že to je drahé
  • sociálně slabší, kteří chtějí týden starý iPhone za 50% cenu
  • puntičkáři, kteří chtějí 3 roky starý telefon ve 100% stavu

Kromě toho, že budete muset odpovídat na každý hloupý dotaz, ztratíte nejvíc času a nervy tím, že zájemci budou nabízet směšné peníze. Nakonec ten telefon nebo tablet stejně neprodáte, protože si to dotyčný rozmyslí.

Diskusní fóra

Dá se říci, že to je identické. Většina diskusních fór zaměřená na Apple je plná „profíků“, kteří se vyznají a podobně jako vy chcete prodat za co největší cenu, oni hledají pravý opak. Očekávejte příspěvky ve smyslu „Jste se zbláznil, ne?“ nebo „Včera jsem koupil levněji a s delší zárukou“. Opět vás to akorát naštve a budete akorát tak vztekle reagovat na komentáře lidí, kteří si ten telefon nebo tablet stejně nekoupí.

Rada na závěr aneb jak nemá vypadat inzerát

„Prodám iPhone 5s, vše funguje, baterka ok, cenu nabídněte.“
„Nabízím iPhone 6s 12GB bílý, cena 15-20 tisíc, na dobírku neposílám“
„Máte někdo zájem o iPhone 4s s nabíječkou? Napište mi do zpráv, vážným zájemcům pošlu fotky“

O tom, jak by měl inzerát vypadat, kde nejlépe telefon prodat bez zbytečných starostí a hlavně za co nejlepší cenu najdete v dalším (připravovaném) článku.

 

 

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře