iPhone půjčovna
Tvrzené sklo už jedině za dolar

Tvrzené sklo už jedině za dolar

Je to až zvláštní, kolikrát se člověk musí zamyslet než dostane rozum a pochopí, že celou dobu vyhazoval peníze za něco, co v konečném důsledku nemá žádnou přidanou hodnotu. Ano, myslím tím drahá tvrzená skla, o kterých si myslíte, že jsou lepší, než ta z „Číny“. Paradoxem pak je, že všechna jsou z Číny, jen rozdíl je v tom, kde ho koupíte. Díky tomu, že mám aktuálně 6 telefonů ve své iPhone půjčovně jsem měl možnost vyzkoušet několik skel a to cenově od 40 Kč za 3ks (z ebay.com) až po značková Zagg s doživotní zárukou. Takže k věci.

Ochranná skla s doživotní zárukou

Tento model fungoval do doby, než samotný prodejce neřekl „A dost!“, protože se objevovalo čím dál více vyčúraných lidí, kteří chodili měnit na prodejny skla za 1 dolar za ta, která stojí 8 stovek. V podstatě doživotní záruka zůstala, ale proces je dnes takový, že se nevyplatí. Za sklo totiž zaplatíte v průměru 750 Kč (záleží co máte za telefon) a při každé výměně platíte mám pocit 150 Kč za poštovné. Nehledě na to, že sklo musíte nejprve zaplatit (strhnou vám peníze z kreditky) a pak čekat klidně 5 týdnů na nové!

Nevím jak ostatní, ale já měním sklo v okamžiku, kdy je buď poškozené (škrábanec) nebo se pod ním vytváří bublina a to je moment, kdy to sklo chci vyměnit hned. Zaplatil jsem si doživotní záruku, díky které však musím čekat klidně 5 týdnů na to, než mi přijde nové. Pak si ho musím sám nalepit, protože v obchodě už za instalaci chtějí 100 Kč. Po nalepení nového skla pak musíte vzít to staré, hodit ho do obálky a poslat zpátky. Následně čekáte opět další dny na vrácení platby na účet. Dnes už nechápu, proč jsem na toto vůbec přistoupil. Pravda, netušil jsem, že to bude trvat tak dlouho.

Kvalita skel

Ať už jsem měl sklo za 8 stovek nebo dolar, vždy se jednalo o skla z Číny, protože jinde se to už snad ani nevyplatí vyrábět. Rozdíl byl jediný a to krabička, ve které to sklo bylo. Někteří čeští prodejci mají dokonce i vlastní obaly, ale nenechte se zmást, oni jen vytáhnou sklo z čínského obalu a dají ho do svého. A ejhle, hned je cena o několik stovek procent vyšší. V tom však problém nevidím, všeobecně každý se nějak živíme a celkově ten proces nákupu a prodeje je tak zdlouhavý a nákladný, že to prostě nemohou prodávat s 50% marží. Co se kvality však, ta je velmi podobná. Můžete namítat jak chcete, prošlo mi rukama pár skel a neřekl bych, že některá jsou lepší a některá horší, naopak ta dražší vydržela podstatně kratší dobu.

Cena, cena a ještě jednou cena

Všechno se točí kolem peněz a protože dostáváte v podstatě stejný produkt, nevidím důvod připlácet si za něco, co podle mě nemá žádnou přidanou hodnotu. Za sklo s doživotní zárukou dáte cca. 750 Kč a i s výměnou máte další náklady (a to nepočítám čas). Za tuto cenu můžete mít z ebay.com 35 skel téměř stejné kvality jen v jiném obale. Při životnosti telefonu 2 roky to znamená, že můžete měnit každých 20 dní sklo a stejně na tom budete lépe, protože nemusíte platit další náklady za výměnu. Reálně však vydrží sklo mnohem déle.

U jednoho telefonu jsem si říkal, že 750 Kč za ochranu displeje ani řešit nebudu, ale když máte těch telefonů více, tak pak už to dělá velké peníze. V mém případě dát za skla 6 x 750 Kč a navíc čekat na nová skla 5 týdnů, to je naprostá hloupost. Takto si koupím 20 skel pro každý telefon a vím, že minimálně na 2 roky mám klid a pokud náhodou dojde k poškození nebo bublině, staré sklo vyhodím a nalepím nové.

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře