iPhone půjčovna
Apple AirPods po 6 týdnech – vyplatilo se čekat?

Apple AirPods po 6 týdnech – vyplatilo se čekat?

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods mám už přes 6 týdnů a proto je ideální čas na to, abych napsal osobní zkušenost pro ty z vás, kteří ještě nad nákupem váháte. Jenom pro informaci, mezi objednáním a dodáním uplynulo také 6 týdnů, takže jsem se na ně i docela těšil. Jaké jsou a zda bych ty peníze do sluchátek investoval znova se dočtete v tomto článku.

Kvalita zpracování

Apple si dává všeobecně záležet na všech produktech a proto i tady platí, že sluchátka jsou do detailu perfektní. To samé platí také o nabíjecí krabičce, která je tak malá, že se vleze do nejmenší kapsičky u kalhot. Nenašel jsem sebemenší problém. Každé sluchátko má v krabičce své místo a pro snadnější zasunutí slouží magnet, který si ho přitáhne a drží, takže nemusíte mít obavu z toho, že by vám sluchátko z krabičky vypadlo.

Výdrž baterie

Výrobce udává, že na jedno nabití vydrží sluchátka hrát až 5 hodin, přičemž za 15 minut nabíjení dostanete další 3 hodiny. To jsou technické údaje, ke kterým však nemám co napsat, protože zatím nenastala situace, abych poslouchal hudbu déle jak hodinu v kuse. Jednoduše stav baterie nesleduji a neřeším. Jak je na tom samotná nabíjecí krabička se dozvíte jednoduše na svém telefonu. Možná si říkáte, že tato informace vám vůbec nepomůže, ale já to vidím jinak. V okamžiku, kdy neřešíte nabíjení totiž máte o starost méně. Vlastně se ani nedívám na stav nabíjecí krabičky, ale občas prostě sluchátka (respektive krabičku) vytáhnu a napojím je na nabíječku. Myslím si, že tato zkušenost je mnohem lepší, než kdybych tu napsal „sluchátka musím dobíjet každé 3 dny, protože vydrží jenom 5 hodin“.

Telefonování

Funkci telefonování jsem si zamiloval, protože mít volné ruce je prostě pecka! Často jsem používal drátová sluchátka jenom proto, protože mě při práci na počítači nebavilo držet telefon u ucha, ale problém byl v omezování pohybu (chůze pryč) nebo drátech, které mi prostě překážely. S Apple AirPods během chvilky zapomenete, že je máte v uších (díky své váze) a díky svobodnému pohybu si je opravdu oblíbíte.

Co se týče volání na ulici nebo v dopravním prostředku, lidi občas podivně koukají, když slyší, že mluvím, ale nevidí ani telefon ani kabel. Já to však neřeším.

Ohledně kvality hovoru, ptal jsem se známých jestli je nějaký problém s kvalitou hovoru a řekli mi, že kdybych nezmínil, že volám přes sluchátka, tak to ani nepoznají.

Hudební zážitek

100 lidí 100 chutí, takže tady bude záležet na každém z nás. Bavil jsem se v rámci iPhone půjčovny s klientem a ten říkal, že potřebuje pořádné basy a dobře odizolovaný zvuk okolí a proto mu AirPods nevyhovují. Já mám hudbu samozřejmě také rád, ale od sluchátek požaduji především mobilitu a jednoduchost. To znamená, že chci mít pokud možno co nejmenší sluchátka, která dokáži uskladnit během pár vteřin tak, že je schovám do kapsy. To s velkými sluchátky těžko udělám. Navíc kabel je pro mě noční můra, protože fakt nemám rád zamotané kabely. Pokud jste spokojeni s Apple Earpods, pak budete s Apple AirPods ještě spokojenější, protože kvalita zvuku je lepší!

Reakce okolí

Bydlím v Praze, dopravou jezdím vcelku často a musím říct, že ačkoli denně potkám velký počet lidí, zatím jsem zaregistroval max. 5 lidí, co by měli Apple AirPods. Už když jsem si je objednával jsem byl zvědavý na to, jak na mě budou reagovat lidi v okolí. Divili by jste se, ale v metru nebo v tramvaji strhnete u pár lidí vždy pozornost, protože se to zatím až tak nevidí. Lidi jsou zvyklí na kabely nebo klasické handsfree v jednom uchu, ale na vcelku elegantní sluchátka bez kabelu zatím reagují zvláštním pohledem. Je to však spíše k pobavení.

Vypadávání z uší

V různých diskuzích píši lidi, kteří sluchátka ani neviděli, že mít za 5 tisíc sluchátka, která ztratíte je k ničemu, ale přitom neví, jaká je realita. Ta je jednoduchá, pokud vám drží v uších klasické Earpods, pak vám budou sedět AirPods bez problémů. Já se sluchátky běhám, ležím, cestuji a nevím co ještě a drží. Dokonce jsem se cukáním hlavy snažil sluchátka vyhodit z uší, ale nepovedlo se mi to. Uvědomte si, že v 99% případů, kdy vám vypadne drátové sluchátko je vina právě na samotném kabelu. Pokud máte stejně obavy z vypadávání, můžete si za pár korun pořídit šňůrku, která sluchátka „spojí“.

Závěrem

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods splňují přesně to, co jsem od nich požadoval. Kvalitní zvuk, žádné kabely, pohodlné volání, dlouhá výdrž baterie a především i samotná kvalita samotných sluchátek. Investice 5 000 Kč rozhodně nelituji a pokud bych je měl třeba někde ztratit nebo si je třeba vypral v kalhotách, neváhal bych a koupil bych si je znovu. Ta pohodlnost totiž za ty peníze stojí. Za kolik a kde je koupíte najdete níže.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře