iPhone půjčovna
Pohodlnější život s Apple TV – recenze

Pohodlnější život s Apple TV – recenze

Ještě před 2 roky jsem byl toho názoru, že Apple prodává předražené „hračičky“, které si kupují jenom hotoví blázni kvůli nakousnutému jablíčku. Dnes mezi ně patřím i já. Tentokrát se budu věnovat „černé skříňce“, respektive krabičce, kterou jsem si pořídil před 6 měsíci v době, kdy jsem se přestěhoval do Prahy. Není to až tak dlouho, proto si pamatuji, že jsem si ji pořizoval až jako druhou „krabičku“ hned po Apple Airport Express (moje recenze).

Proč jsem si Apple TV koupil?

V podstatě jediný důvod, proč jsem Apple TV pořizoval byla zvědavost. Neměl jsem žádné očekávání, ani žádný podstatný důvod, proč si ji koupit, ale jednoduše jsem ji chtěl vyzkoušet. Věděl jsem, že si pomocí Apple TV mohu zrcadlit obraz z telefonu a to bylo tak vše. Každopádně, pořídil jsem si ji.

Nejčastější využití Apple TV

Zrcadlení obrazovky

Cokoli, co máte na telefonu/tabletu/počítači můžete mít okamžitě na své televizi. Tzn. že z pohodlí gauče můžete „prezentovat“ fotky nebo videa z dovolené/akce/výletu svým rodičům nebo kamarádům. Pokud máte večírek nebo podobnou akci, nemusíte koukat na Óčko, ale úplně v pohodě si můžete pouštět z Youtube cokoli, na co máte právě náladu. Mimochodem tato situace u nás vznikne pokaždé, kdy máme návštěvu. Pustí se Apple TV a každý si pustí to, co chce.

Někdo by mohl argumentovat, že Youtube má už dnes každá televize, ale ruku na srdce, koho baví psát pomocí ovladače nebo velké bezdrátové klávesnici? Navíc rychlost Apple TV je mnohem vyšší a ovládání přes iPhone je prostě pohodlnější. Navíc, nejde pouze o Youtube.

Poznámka: Osobně jsem byl v rámci mé iPhone půjčovny zajišťovat přenos obrazu z konference pomocí iPhonu a Apple TV. Konference trvala přes 2 hodiny a problém s obrazem nebyl absolutně žádný i přes vzdálenost cca. 30 metrů. Takže i takto lze využít Apple TV.

Přehrávání filmů/seriálů z počítače

Člověk 21. století je líný. Samozřejmě, mohl bych přenášet data na externí disk a ten pak napojit do televize a pouštět multimediální soubory přímo z něj. Jenomže by to znamenalo, že musím najít externí disk, zasunout do počítače, nahrát soubory, vysunout ho, připojit do televize a přes ovladač soubor spustit. No a komu se tohle všechno chce dělat? Mně osobně ne.

Jak tedy za pomocí Apple TV? Nemusíte ji ani zapínat, stačí mít aplikaci Beamer, přetáhnout multimediální soubor do něj (nebo ho v něm rovnou spustit) a je hotovo. Bez jakéhokoli sekání, bez problémů a hlavně pohodlně. O aplikaci Beamer ještě napíši samostatný článek, protože si to jednoduše zaslouží. Pokud byste měli v plánu pustit si film nebo seriál přes běžný přehrávač a zrcadlit ho do Apple TV, pak na to rovnou zapomeňte. Ono to půjde, ale bude to nepoužitelné, protože nebude sedět obraz se zvukem.

3. nebo 4. generace?

Rozdíl mezi 3. a 4. generací je z mého pohledu především úložiště a pohodlnější ovladač, protože ostatní novinky jednoduše v praxi nevyužiji. Co se úložiště týče, nemám pro něj využití a ovladač? Ten jsem měl v ruce, když jsem Apple TV nastavoval a od té doby jen zřídka. Ke spuštění ho totiž ani nepotřebujete. Apple TV se dokáže zapnout sama v obou případech, které využívám. A cenový rozdíl? Já koupil Apple TV 3. generace s více, než roční zárukou za 1 500 Kč. 4. generace s 32GB diskem stojí 5 500 Kč. Neříkám, že si v budoucnu nekoupím 4. generaci, ale v současné době mám jiné priority.

Závěrem

Ačkoli jsem měl obavy z toho, že na Apple TV bude padat jenom prach a v podstatě ji ani nevyužiji, stal se pravý opak. Apple TV u nás běží velmi často a osobně bych si už nedokázal představit, že bychom ji neměli. Sice za ni dáte pár tisíc, ale poslouží přesně tak, jak má. Posune vaši domácnost zase někam jinam. A to je, myslím si, i cílem. Samozřejmě, pokud doma nemáte nic od Apple, bude vám dovolím si tvrdit, k ničemu. Určitě by to neměl být „startovací“ produkt.

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře