iPhone půjčovna
Apple Airpods – konec zamotaných sluchátek

Apple Airpods – konec zamotaných sluchátek

Určitě to taky znáte, protože pokaždé je to stejné. Každý den, když vytahuji sluchátka z kapsy nebo je beru z místa, kam jsem je položil, pokaždé mě čeká rozplétání, u kterého se denně rozčiluji a to rovnou několikrát. Je důležité napsat, že jako primární sluchátka používám Apple Earpods, které každý moc dobře zná a o to víc lidí je používá. Stačí si v Praze sednout do tramvaje a minimálně dva cestující je mají v uších (a to nepočítám sebe).

Hudbu mám rád a je mi jasné, že jsou mnohem, ale mnohem kvalitnější sluchátka, díky kterým bych si tu hudbu užil ještě více. Je tu však jedno velké ale! Sluchátka používám v 99% případů při cestování nebo při jízdě na kole nebo jiných sportovních aktivitách. Velké sluchátka, respektive náhlavní (ty přes hlavu), mají až moc dokonale vyřešené tlumení a nepřijde mi moc bezpečné, abych nevnímal okolí. Proto jsem je zavrhl. Navíc, i samotné uskladňování není zrovna výhra. Proto u mě vyhrály sluchátka do uší.

Bezdrátové Apple Airpods

Apple loni (2016) představil nové Apple Airpods spolu s iPhonem 7. Ten už, jak téměř všichni ví, nemá klasický jack, do kterého byste sluchátka připojili. Součástí balení však nejsou Apple Airpods, ale upravené Apple Earpods, které mají na konci místo běžného jacku lightning, který jste doposud znali jako nabíjecí kabel k telefonu. Pro jistotu je součástí sluchátek ještě redukce, ale o tom tento článek vlastně ani není.

Předražená sluchátka?

V okamžiku, kdy byla představena cena sluchátek se strhla vlna kritiky, což se samozřejmě dalo čekat. S částkou cca. 5 000 Kč se totiž moc lidí nesmířilo. Na jednu stranu, co ale očekávat? Že by Apple přišel s novinkou, která by stála 2 tisíce? Lidi by si stěžovali stejně tak. Já osobně jsem si na „předražení“ u Apple zvykl a vlastně proti tomu vůbec nic nemám. Podívejte se na iPhone 7, cena téměř 30 tisíc korun. Za takové peníze můžete mít klidně 6 běžných telefonů a přesto je to nejprodávanější telefon na světě. U Apple prostě platíte za značku a je jen na vás, jestli chcete nebo ne. Proto si myslím, že cena v tomto směru nehraje roli. Buď je chcete nebo ne.

Máte strach, že je ztratíte?

U klasických Apple Earpods se občas stane, že kabel o něco zavadí a sluchátko jednoduše vypadne z uší. Hodně lidí psalo, že se obává, že je ztratí, ale nemyslím si, že to bude až tak horké. Apple dokáže doladit detaily k dokonalosti, proto v tento problém moc nevěřím. Přesto však, a dalo se i čekat, řada výrobců přišla s příslušenstvím pro Apple Airpods v podobě šňůrek, které sice nezabrání vytažení sluchátka z ucha, avšak zabrání jeho ztrátě. Přímá ukázka je šňůrka Spigen Airpods Strap. Je pak na každém z vás, jestli chcete bezdrátová sluchátka „spojit“ a vyřešit tím obavu ze ztráty nebo zda se těmto obavám vyhnete. Kde je můžete koupit a kolik stojí najdete na heurece (přikládám odkaz).

 

Parametry Apple Airpods

Že máte sluchátka v uších časem zapomenete, protože každé ze sluchátek váží pouhé 4 gramy! Co se spojení s telefonem, tabletem nebo počítačem, stará se o to technologie bluetooth. Nabíjení probíhá v nabíjecí krabičce, která má rozměry 44,3 × 21,3 × 53,5 mm a kterou nabíjíte pomocí USB kabelu s Lightning konektorem.

Co se výdrže týče, sluchátka vydrží na jedno nabití více než 5 hodin. Pokud je chcete používat jako handsfree, pak počítejte až se 2 hodinami provozu. Máte k tomu připomínky aneb je to krátká doba? Já osobně žádný problém nevidím, protože 5 hodin v kuse bych sluchátka v uších mít asi ani nechtěl a ani si nepamatuji, že bych někdy měl. Navíc, díky nabíjecí krabičce (nabíjecímu pouzdru) můžete během 15 minut nabít sluchátka tak, abyste je mohli používat další 3 hodiny. Celkově je kapacita pouzdra dostatečná, protože na jedno nabití můžete dodat sluchátkům „šťávu“ na více než 24 hodin.

Volání s Apple Airpods

Jak už jsem zmínil, sluchátka Apple Airpods nejsou ani tentokrát ošizená o možnost vyřízení hovoru. Hovor můžete přijat jednoduchým poklepáním na sluchátko.

Apple Airpods + Apple Watch = <3

Když jsem byl dítě, poslouchal jsem hudbu přes walkman. Později jsem si pořídil discman a následně mp3 přehrávač. Když se pak objevily chytré telefony, hudba se začala poslouchat přes ně. Proč to píši? Uvítal bych možnost poslouchat hudbu bez toho, abych měl u sebe telefon nebo minimálně ho nemusel vytahovat pokaždé, kdy budu chtít ovládat hudební přehrávač. Naštěstí nemusím dlouho čekat, protože přesně toto nabízí kombinace Apple Watch + Apple Airpods. Hudbu dostanete bez problému do hodinek, takže telefon nepotřebujete a současně, díky bezdrátovým sluchátkům Apple Airpods nemusíte nikam strkat kabel. Ovládání je jednoduché a rychlé přes hodinky, zatímco telefon máte doma nebo hluboko v kapse. Pro sportovce naprosto ideální, ale využijete to určitě i v běžném životě. Jestli mi osobně něco na Apple Watch bude chybět (v době psaní tohoto článku jsem je ještě nevrátil), bude to právě ovládání hudby přes hodinky. Jak už jsem psal v mé recenzi Apple Watch, uvidím až časem, jak moc mi hodinky budou chybět. Každopádně, už podle podnadpisu, tuto kombinaci si prostě zamilujete.

A jaká je vlastně osobní zkušenost s Apple Airpods? Zatím žádná, protože na ně teprve čekám. Do 2 týdnů bych je měl mít doma. Nemusíte pochybovat o tom, že o tom nenapíši článek. A aby toho nebylo málo, jak už jsem na facebooku zmínil, někdo z mých čtenářů je dostane jako dárek. Sledujte Facebook a klidně dejte „líbí se mi“. Již brzy!

Jak je to s dostupností Apple Airpods?

Ta se neustále mění, já osobně je už mám objednané nějaký pátek, takže čekám. Očekávám, že další vlna bude trvat jenom pár hodin/dní, protože zájem podle všeho i přes vysokou cenu jednoduše je. Stačí se podívat na bazoš, kde se sluchátka prodávají i za 7 tisíc! Bližší informace o dostupnosti i ceně najdete na heurece.

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře