iPhone půjčovna
Airfoil (Satellite) – stream hudby v domácnosti

Airfoil (Satellite) – stream hudby v domácnosti

Protože miluji hudbu, nemůže v mé domácnosti chybět kvalitní repro soustava, která hraje téměř nepřetržitě. Současně však nemám rád, když mám reproduktory rozmístěné přímo na stole u počítače (kde pracuji) tak, aby mi doslova „hučeli“ do obličeje. Proto jsem s velkou radostí využil funkci AirPlay, kterou mi nabízí AirPort Express. V praxi to pak mám tak, že mi reproduktory leží u televize, která je přibližně 3-4 metry od pracovního stolu. Kromě hlavní výhody (repro mi neřve do obličeje) to je i elegantnější řešení, než mít na stole další kabely a všeobecně další věci (mám rád prázdný stůl). Repro je jak jsem psal zapojené do AirPort Express a tak si mohu hudbu posílat z telefonu i počítače do repro soustavy z ložnice, kuchyně, no prostě odkudkoli. k Tomu samotnému by mi stačil iTunes, ale co když posloucháte hudbu z jiných zdrojů jako Spotify, YouTube (internetový prohlížeč) nebo jiných přehrávačů hudby? K tomu právě potřebujete aplikaci Airfoil.

Aplikace Airfoil

Prostřednictvím této aplikace, kterou si můžete vyzkoušet i koupit zde si můžete jednoduše streamovat hudbu z téměř jakékoli aplikace do jakéhokoli zařízení, které máte k dispozici.

Vyzkoušejte si Airfoil zdarma

Já osobně jsem si aplikaci nejprve vyzkoušel, abych věděl, zda mi vyhovuje, protože 30$ není zrovna pár korun. Je zvláštní (a vlastně i super), že „demo“ verze není časově omezená, ale jednoduše po 5 nebo 10 minutách (už si nepamatuji) dojde k tomu, že se z reproduktorů ozývá šum. Asi 3 dny jsem to dělal tak, že jsem stream přerušil a pak znovu zapnul. Jenomže mě to přestalo bavit a tak jsem si aplikaci nakonec koupil. A rozhodně nelituji, protože ji využívám denně.

Ekvalizér – když není něco v pořádku

Pokud jste doslova úchylní na detail, pak stejně jako já využijete ekvalizér, který je samozřejmě součástí této aplikace. Já osobně měl problém s výškou basů, které jsem potřeboval snížit, protože mi to do podlahy šíleně dunělo. Ve výsledku je pak poslech jedna radost. Pokud bych totiž poslouchal hudbu jenom přes iTunes, tak musím pokaždé upravit nastavení ekvalizéru, protože notebook potřebuje úplně jiné nastavení než repro sestava. Takhle jsem si vyladil repro podle svého ucha a jediné co musím udělat je zapnout aplikaci Airfoil a zapnout stream.

Airfoil Satellite

Součástí aplikace je také iOS aplikace Aifoil Satellite, pomoci které můžete ovládat puštěnou hudbu z počítače přímo na vašem telefonu. Takže pokud třeba vaříte, pustíte si hudbu na počítači a chcete ji přepnout, zesílit, vypnout nebo cokoli jiného, stačí vzít telefon a „kliknout“. Docela zábavné je, když máte doma více iPhonů nebo iPadů, protože si můžete v této aplikaci nastavit aby vytvořili sestavu reproduktorů a tak vám může hrát opravdu téměř vše, co doma máte připojené.

Závěrem

Kdo chce svou domácnost posunout směrem nahoru a využít tak „kouzlo“ Apple, pak se vám aplikace Airfoil bude rozhodně hodit. Je to sranda, která stojí peníze, ale za to pohodlí, jednoduchost a přitom 100% kvalitu to prostě stojí. A pokud váháte, vyzkoušejte si demo verzi. Já tuto aplikaci doporučuji všemi deseti.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře