iPhone půjčovna
Reklamace iPhone 6 – část I. – problémy + servis

Reklamace iPhone 6 – část I. – problémy + servis

Není to tak dávno, co se mi několikrát svěřil můj dobrý známý, že má čím dál častější problémy s telefonem. Už podle nadpisu je patrné, že se jedná o iPhone 6. Že se mu už po koupi objevila častá závada tzv. „lupajícího displeje“ neřešil, protože na funkčnost to nemělo vliv. Že se telefon sem tam vypnul ho už docela štvalo, ale dalo se s tím přežít, každopádně čím dál častěji se to stupňovalo. Nakonec to dopadlo tak, že telefon už nedokázal ani nabít. Večer ho dal na nabíječku a ráno měl pouhých 10%.

Protože jsem strašný dobrák, řekl jsem mu, že mu s reklamací pomůžu a vlastně to za něj celé vyřídím. Proč? Především pak z těchto důvodů:

  • už jsem několik desítek reklamací řešil, takže v tom docela umím chodit,
  • přestěhoval jsem se do Prahy a tak mohu kamkoli osobně, čímž zkrátím dobu vyřízení (pošta sem, pošta tam,…),
  • zajímalo mě samotné řešení reklamace iPhonu,
  • věděl jsem, že se o zkušenost podělím na tomto blogu,
  • když můžu, pomůžu….

Kde reklamaci vyřešit?

Hned od začátku jsem byl jistý, že budu řešit reklamaci u Českého servisu (dále ČS), protože na pobočce v Brně jsem byl více méně spokojený (až na to, že mi vrátili nový notebook se zapatlaným displejem). Ovšem realita byla nakonec jiná. Hledal jsem totiž kde se nachází pobočka ČS v Praze a přitom narazil na hodnocení zákazníků. A tak, jak jsem byl s řešením a rychlostí spokojen v Brně, tak v Praze tomu bylo podle hodnocení právě naopak. Proto jsem pátral po dalších autorizovaných servisech a především pak hodnocení lidí, kteří už takové servisy navštívili.

Nakonec jsem se po přečtení pár diskusí rozhodl, že telefon zanesu do ITS ve Vinohradské ulici. Vlastně to byla i taková výhra, protože autem to mám do 4 minut.

Raději do servisu zavolejte!

Mnozí z vás určitě vědí (a pro ostatní připravím článek), že reklamovat Apple produkty můžete v některých případech pouze a jenom ve vybraných servisech. Jak jsem zmínil, připravím na to článek s názvem „Proč nekupovat iPhone u operátora“, každopádně, ve všech případech, vždy si před reklamací iPhonu zavolejte do servisu a zeptejte se, zda se můžete zastavit přímo s vašim telefonem. Logicky budou chtít sériové číslo, tak si ho připravte! V mém případě se jednalo o telefon z Datartu a po kontrole sériového čísla mě paní informovala, že se mohu v pohodě zastavit.

Předání telefonu do servisu

Do ITS ve Vinohradské ulici jsem si vzal jenom telefon a daňový doklad, který posloužil jako kontrola, že je telefon ještě v záruce. Teď si říkám, že jsem zapomněl podotknout, že je telefon starý rok a půl. Kdyby byl starý do 12 měsíců, pak by to asi nebyla ani potřeba (ale touto informací si nejsem jistý). Musím zdůraznit, že paní na příjmu byla ukázkově příjemná a když tak přemýšlím, nikdy jsem se na reklamačním oddělení (nebo v servisu) nedostal do kontaktu s takto příjemnou osobou. Za to opravdu palec nahoru.

Telefon jsem ji ukázal, popsal závady, informoval jsem se co se bude dít, podepsal papír a bylo vyřízeno. Abych si ty informace nenechal jenom pro sebe, napíši, že mi bylo řečeno, že se popis závad pošle přímo do Apple, který rozhodne, jestli se telefon bude posílat na opravu nebo zda se dá „nový“, respektive tzv. refurbished  (renovovaný) iPhone. Telefon jsem zanesl do servisu v úterý odpoledne a do týdne bych prý měl mít reklamaci vyřízenou, což je super. Proč? Protože běžně se setkáte s tím, že se věci reklamují měsíc!

Co to je refurbished?  Je to označení pro repasovaný/renovovaný iPhone, který je navenek jako nový, ale „jádro“ telefonu je repas. Velmi často se u takových telefonů setkáte s dalšími problémy, ale je to stejné jako všude jinde. Nikdy nevíte na jaký kousek narazíte. Otázkou co je lepší, jestli by se měsíc hrabali ve vašem telefonu, lepili sklo (aby nelupalo), vyměnili pár „vnitřností“ a pak by vám ho vrátili a nebo jestli vám za pár dní dají renovovaný telefon s novým tělem.

A jak to dopadlo?

Dočtete se v následujícím článku.

 

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře