iPhone půjčovna
Kde koupit iPhone 7 s pojištěním?

Kde koupit iPhone 7 s pojištěním?

Pár čtenářů mi psalo, abych napsal článek o tom, kde koupit iPhone 7 s pojištěním. Sice si říkám, že ten „model“, který při porovnání prodejců využívám je stále stejný, ale proč ne? Porovnám tu pár prodejců, kteří pojištění nabízí a uvidíme, který z nich nakonec „vyhraje“.

iPhone 7

Vybral jsem iPhone 7 s kapacitou 128GB, protože 32GB je podle mě prostě málo, zatímco 256GB zase zbytečně moc. Cena tohoto telefonu je aktuálně u prodejců podobná, dokonce se dá říci i stejná (v mém případě). Porovnám nabídky pojištění v Datartu, Alze, iStores a iStyle. iPhone 7 128GB mají všichni uvedení prodejci za 24 490 Kč (stejná cena, jakou jsem dal před rokem za iPhone 6s 64GB). což je fajn, protože na lepší cenu si nikdo z nich hrát nemůže. No pojďme na to.

Pojištění u Datartu

Pojištění proti náhodnému poškození i krádeži na 36 měsíců (pozor, ve 3. roce pouze na vady telefonu).
Cena pojistky: 3 597 Kč
Spoluúčast 10%
Časová cena výrobku 2% každý měsíc

Příklad pojistné události: Ve 20. měsíci dojde k pojistné události, telefon bude k.o. a plnění bude následující. Za každý měsíc odečteme 2% = za 20 měsíců dohromady 40% z ceny telefonu = 24 390 Kč – 40% (9 756 Kč), zůstane nám 14 634 Kč, ze kterých odečteme 10% spoluúčast. Od pojišťovny tak dostaneme po 20 měsících 13 171 Kč.

+ prodloužená záruka na 3 roky
+ oproti iStores a Alza.cz nižší cena
spoluúčast
časová cena výrobku

Pojištění u iStores

Pojištění proti náhodnému poškození i krádeži na 24 měsíců.
Cena pojistky: 4 499
Bohužel, další informace jsem na stránkách iStores nenašel. Jestli to tak mají schválně nebo ne, netuším. Každopádně i ta cena je docela vyšší.

prodejce nemá uvedeny podmínky na svých stránkách

Pojištění u Alza.cz

Pojištění proti náhodnému poškození i krádeži na 24 měsíců.
Cena pojistky: 4 878 Kč
Spoluúčast 10%
Časová cena výrobku 2% každý měsíc

Příklad pojistné události: Jedná se o podobný výpočet jako v případě Datartu. Rozdíl je ve výši pojistného a to 1 281 Kč. U Datartu ušetříte a navíc získáte 1 rok prodloužené záruky navíc.

drahá pojistka
spoluúčast
časová cena výrobku

Pojištění u iStyle

Pojištění proti náhodnému poškození na 24 měsíců.
Cena pojistky: 3 899 Kč
Spoluúčast 0%
Časová cena výrobku 0%

Příklad pojistné události: V případě iStyle máte v rámci pojištění nárok až (vždy doporučuji se konkrétně zeptat) na 2 výměny telefonů a až 4 výměny displejů. Výhodou u iStyle je jednoznačně nulová spoluúčast i časová cena výrobku. Nemusíte se tak bát o další výdaje spojené s pojistnou událostí. Pokud tak za 20 měsíců donesete telefon, který bude kvůli náhodnému poškození totálně k.o. dostanete nový a neplatíte nic navíc. A po dobu vyřízení pojistné události si můžete za pár korun půjčit náhradní iPhone.

+ dobrá cena pojištění
+ bez spoluúčasti
+ bez časové ceny
nekryje krádež

Závěrem

Pokud si plánujete koupit iPhone 7 s pojištěním, určitě skočte do iStyle, protože ty podmínky mají jednoznačně nejlepší (alespoň nyní). Prodejny najdete v Praze, Brně i Ostravě, takže s pokrytím by nemusel být problém. Co se samotného pojištění týče, je to určitě super věc. Pojištění není zadarmo, vychází na cca. 16% pořizovací hodnoty telefonu, ale za ten pocit jistoty to stojí. Osobně se krádeže telefonu nebojím, ale náhodného poškození ano. Raději dám při nákupu telefonu o 4 tisíce víc, než abych pak zuřil při jeho rozbití. Telefon máte v ruce každou chvíli a ta šance, že vám vypadne z ruky tu prostě je. Podívejte se, kolik stojí oprava displeje. Je to vyšší cena, než samotné pojištění. Takže určitě neváhejte a ty peníze do toho zainvestujte. Lepší přijít o 4 tisíce, než se pak bouchat do hlavy, že jste si to pojištění nesjednali. Navíc, když to rozpočítáte na 24 měsíců, tak máte klid za cca. 160 Kč měsíčně. Za což si nekoupíte ani pizzu s pitím.

 

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře