iPhone půjčovna
Apple Airport Express – „kouzelná krabička“

Apple Airport Express – „kouzelná krabička“

Před měsícem jsem si do nového bytu pořídil Apple Airport Express a tak bych rád věnoval minimálně jeden článek právě této krabičce, kterou bych označil za „kouzelnou“. Proč jsem si ji koupil, co jsem od ní očekával a jak vlastně slouží?

Proč jsem si Aiport Express pořídil a jaká byla moje očekávání

WiFi – 2,4GHz + 5 GHz pásmo

Přestěhoval jsem se do Prahy se svou přítelkyní a protože pracuji každý den na počítači, potřebuji pokud možno co nejstabilnější a nejrychlejší internet. UPC byla jediná optimální možnost, avšak jejich dodávaný modem nedokáže pracovat současně v obou pásmech (2,4GHz a 5GHz), ale pouze v jednom z nich. Sám bych si vystačil s 5GHz, ale přítelkyně má ještě starší notebook HP, který jednoduše tuto frekvenci nevidí. Protože potřebuje sem tam také na internet, musel jsem podle toho přepínat frekvence tak, aby mohla být připojená. Rychlost na 2,4GHz není nijak závratná kvůli rušení a tak jsem, když to šlo, přepínal zpět na 5GHz. S Airport Express jsem tento problém vyřešil. Ale určitě to nebyl jediný důvod.

Síťová (bezdrátová) tiskárna

Pracuji z domu a protože každý ví, že 3+1 je v Praze docela „mastný“, musel jsem si svou pracovnu přizpůsobit tak, abych nezabral moc místa a přitom se nemačkal. Řešením bylo, že na jedné straně mám pracovní stůl a za sebou mám komodu s papíry, šanony, tiskárnou a reproduktory (k tomu se ještě dostanu). Mít 10m USB kabel a tahat ho kolem zdi je trošku nereálné a nevkusné, takže jsem si říkal, že koupím buď novou tiskárnu nebo si pomůžu touto krabičkou, která je mimo jiné právě na straně, kde je komoda. Jednoduše jsem tak dostal tiskárnu tam, kam jsem potřeboval a navíc, přišel jsem o jeden USB kabel u počítače, protože tisknu „bezdrátově“.

img_2218

Pozor: Docela jsem se při tomto řešení potrápil, protože jsem si myslel, že když už tiskárnu mám spárovanou s počítačem, tak stačí pouze tiskárnu zapojit a hotovo. Zkoumal jsem kde je problém až do situace, kdy jsem si myslel, že tiskárna musí podporovat AirPrint. Chvíli jsem byl neskutečně naštvaný, protože jsem si říkal, co to je sakra za kravinu. Naštěstí jsem pak přišel na to, že se tiskárna musí odstranit a znovu přidat. Musím se přiznat, že jsem poslední dobou hýčkaný jednoduchostí produktů Apple a tak mě nenapadlo, že toto vůbec budu muset dělat!

AirPlay – „bezdrátový“ poslech hudby

Nevím jak vy, ale já mám rád na stole pořádek a proto jsem uvítal, že jsem si mohl dát reproduktory (2+1) k tiskárně, protože i samotnou hudbu raději poslouchám „v prostoru“, než aby mi to „řvalo do obličeje“. Z AirPlay jsem doslova nadšený a nejsem sám, ale i přítelkyně. Zapnout si z postele hudbu je prostě luxus. To samé platí při vaření, stačí zapnout telefon a pustit hudbu do reproduktorů bez toho, abychom někam chodili. Prostě pecka!

img_2217

Aplikace AirFoil

Pokud neposloucháte hudbu jenom z iTunes, ale rádi si pustíte něco na Youtube případně jiná internetová rádia, určitě si pořiďte aplikaci AirFoil. Stojí sice dost peněz, ale určitě se vyplatí. O této aplikaci připravím určitě článek, proto to nebudu víc rozvíjet.

Jak výhodně koupit AirPort Express?

Jsem zastáncem nových věcí, ale konkrétně u tohoto příslušenství jsem si říkal, proč neušetřit nějakou tu kačku a nepodívat se po zánovním AirPort Express. Postupem času jsem pochopil, že někteří lidi si kupují věci, které nepotřebují už jenom z toho důvodu, že to chtějí vyzkoušet a časem třeba dostanou rozum a raději takové věci „pošlou dál“. Neřeknu u počítače, klávesnice, myši nebo telefonu, tam bych asi nic ochytaného nechtěl, ale krabičku, která bude více méně schovaná? 2 dny jsem hledal a nakonec jsem na macforum.cz našel klučinu, který mi téměř nepoužívaný (samotný AirPort byl ještě obalený ve fólii) AirPort Express, prodal za 17 stovek. A to ještě se zárukou. Takže pokud nemáte potřebu mít všechno nové, určitě pohledejte. Za tu úsporu to stojí.

Závěrem

img_2216

Pokud přemýšlíte nad koupí AirPort Express, zeptejte se sami sebe, jestli využijete alespoň 2 funkce a pokud bude odpověď kladná, určitě zainvestujte, protože se to vyplatí. Není to jenom modem, není to jenom síťová tiskárna, ale především, je to 3v1 které za předpokladu, že máte Macbook a iPhone posune vaši domácnost zase o něco dál.

PS: Pokud přemýšlíte nad Apple TV, pak u AirPort Express (nebo Extreme) stejně kvůli kvalitnímu signálu skončíte.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře