iPhone půjčovna
Proč nejsou fotky na icloud.com tak kvalitní?

Proč nejsou fotky na icloud.com tak kvalitní?

Zdá se vám, že fotky na iCloud.com nejsou tak pěkné jako v originálu? Musíte si pro kvalitnější náhled stahovat fotku do počítače? Proč tomu tak je? Tuto otázku jsem našel už v několika diskusích a přitom odpověď je naprosto jednoduchá a především pochopitelná. Podívejme se na tuto „problematiku“ zblízka.

Abych byl co nejpřesnější, uvedu vlastní příklad aneb zaměřím se na fotky z telefonu iPhone 6s.

Nebudu vás zatěžovat tím, jak získáte informace o jednotlivých fotkách a přejdu rovnou k věci. Když jste v albu a zobrazujete si náhledy, respektive máte před sebou několik fotek, koukáte na kvalitu s rozlišením cca. 350px (počítám vždy šířku). Pokud si na nějakou fotku kliknete, dostanete velký náhled s rozlišením cca. 650px (opět beru šířku). Jenomže! Pokud si fotku stáhnu do počítače a podívám se na rozlišení, pak jsem na čísle 3024px. Je logické, že čím větší rozlišení fotka má, tím je také kvalitnější (ostřejší), takže se není ani čemu divit, že fotka na icloud.com je „horší“ než ta, kterou si pak stáhnete do počítače.

Proč jsou na náhledové fotky v nižším rozlišení?

V telefonu mám 1230 fotek a 120 videí (za cca. 10 měsíců) a jenom pro představu, fotka o rozlišení 3024 x 4032 pixelů zabere cca. 2,5MB. Pokud tu stejnou fotku snížím na 650 x 867 pixelů, dostanu se na 232KB = 0,2MB a pokud ji snížím na nejnižší hodnotu 350 x 467 pixelů, jsem na pouhých 84KB = 0,8MB. Ten převod mezi jednotkami je pro puntičkáře ukázkový, přesná hodnota se může +- lišit, ale pro náš příklad to bohatě stačí. No a jak by to vypadalo, kdybych si chtěl načíst na icloud.com plnohodnotnou kvalitu svých fotek?

Prohlížeč by místo 1230 x 0,2 MB = 246 MB stáhl celých 3 075 MB! A to je opravdu rozdíl.

V tom je celé kouzlo 🙂


Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře