iPhone půjčovna
Vodafone R216 wifi hotspot – LTE internet do kapsy

Vodafone R216 wifi hotspot – LTE internet do kapsy

Před cca. 2 – 3 měsíci jsem prodlužoval smlouvu u Vodafonu a dostal jsem docela pěkný budget na hardware a tak jsem si k iPhonu SE (ten jsem obratem prodal) vzal ještě modem s označením Vodafone R216. Sice jsem dlouho přemýšlel, jestli krabičku vůbec využiji, ale na víc už jsem svým rozpočtem nedosáhl. A co na tu malou bílou krabičku říkám po delší době? Naprostá spokojenost.

Jak to vlastně funguje? Jednoduše, do modemu strčíte SIM kartu (klasický rozměr), zmáčknete power tlačítko a už to jede. Krabička vysílá v běžném 2,4GHz pásmu a protože se neočekává, že budete modem používat jako hlavní modem v domácnosti, je pokrytí víc, než jen dostatečné. Díky LTE můžete využít aktuální maximální rychlost, kterou nám operátoři dávají, což je také plus. O tom, že je krabička malinká a vleze se opravdu do kapsy svědčí přiložená fotka, ve které můžete porovnat velikost platební karty a hodinek. Nabíjení funguje pomocí microUSB kabelu, což nepotěší uživatele milujíc výrobky Apple. Baterie vydrží přinejmenším 5 hodin, což je také dostatečné, pokud plánujete modem využívat během cestování.

kreditka

Snímek obrazovky 2016-08-31 v 11.44.13

Proč si koupit LTE modem, když si můžu udělat hotspot z telefonu?

Přiznám se, byl to přesně můj první argument, který jsem si dával, ale odpověď byla jednoduchá! Když si na iPhonu zapnu hotspot, žere mi to baterku a musím pak řešit dobíjení samotného telefonu a navíc (a především!), pokud používáte počítač i telefon současně a potřebujete volat, po dobu hovoru jste bez LTE. Telefon se totiž během hovoru přepne to 3G a rychlost jde razantně dolů.

Kdy hotspot využívám?

Nečekaně tuto „krabičku“ využijete právě tam, kde nejste v dosahu běžného připojení. Zrovna minulý týden jsem se stěhoval do Prahy a protože zřízení internetu není na 2 hodiny, modem jsem využíval s přítelkyní vcelku hojně. Jinak oceníte Vodafone R216 (a určitě i podobné modemy) při cestování, obchodních schůzkách nebo v momentech, kdy má pevný internet výpadek.

Jak je to s FUP?

Kolik máte k dispozici dat záleží čistě na vašem tarifu. Já mám tarif RED LTE PREMIUM s 10GB FUP, takže na občasné využití to stačí naprosto v pohodě. Pokud máte tarif s 1,5GB, pak to asi moc velký smysl nemá.

Vodafone Mobile WiFi

Po připojení k síti se automaticky otevře okno s informacemi o připojení. Je to jednoduchá stránka, na které se spíše dočtete kolik máte stažených dat, jak dlouho jste připojení, jaká je kvalita signálu,  jak je na tom baterie, jaká zařízení jsou připojená, apod. Pokud nemáte sdílenou SIM (jako to mám já), tak se můžete jednoduše přihlásit a posílat přes stránku také SMSky.

Rychlost připojení

rychlostwifi

Vše záleží na tom, kde jste, každopádně pokud jste tam, kde je LTE, máte vyhráno. Uvádím screen z mého testu (Praha, Vinohrady), na kterém je patrné, že kvalitní připojení opravdu je.

 
Závěrem

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří internet jednoduše potřebují „k životu“, často si děláte z telefonu hotspot a přitom vás štve rychlost, jakou se vybíjí baterka, pak určitě zvažte, zda tento modem nevyužijete. Nemusíte ho nutně kupovat u Vodafonu (fakt to není reklama) protože podobných krabiček je hodně. Je pravdou, že na Vodafone si stěžovat nemůžu (mám super obchoďáka), každopádně je tento modem mnohem zajímavějším řešením, než nějaké USB modemy, které musíte strkat do počítače, omezujete se tím jen na jedno zařízení a hlavně, přijde mi to v dnešní době už docela krok zpět. Nenašel jsem jedinou negativní vlastnost, takže za sebe rozhodně doporučuji. Pokud chcete ušetřit, koukněte na bazos.cz, občas se totiž najdou tací, kteří si podobné srandy koupí a pak zjistí, že nemají využití.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře