iPhone půjčovna
Superbem po Praze za pár korun – Taxi 14007

Superbem po Praze za pár korun – Taxi 14007

Není to ani týden, co jsem se přestěhoval do Prahy a už jsem si mohl vyzkoušet „cool“ způsob, jak cestovat luxusně a přitom za pár korun. Normálně bych se o tom asi ani nezmiňoval, ale protože jsem z toho byl oproti službám „na Moravě“ docela v šoku, tak jsem si řekl, že o tom napíši. A jen pro porovnání, jak to chodí u nás na Moravě ve městě, kde je 10 tisíc obyvatel? Za 20km zaplatíte sice 2 stovky, ale taky sednete do auta, které vidělo vysavač možná tak v době prvního majitele a za volantem je 20-ti letý čerstvý řidič, který to má asi jako brigádu. Zapomněl bych, že i to auto je asi staré 15 let, ale vlastně vám to nevadí, protože jste na to zvyklí.

Že je Praha cenově někde jinde není pochyb, co je však super, že nemusíte platit nutně 40 Kč za kilometr a to samé za nástup. Navíc, nemusíte ani na nikoho mávat a vlastně ani nikam volat. Stačí vám některá z chytrých aplikací, která vám ušetří čas i peníze.

Konkrétně v mém případě jsme seděli včera s novými lidmi (kolegové z práce mé přítelkyně) na Vyšehradě (gril, pivko, hodně stolů, uvolněná atmosféra, hudba, výhled na Nuselský most, však pražáci ví) a kdo by se chtěl večer toulat na metro a pak ještě na tramvaj. Jeden klučina ze Vsetína mi poradil, když už chci jet tedy tím taxíkem, ať si stáhnu aplikaci 14007, přesněji teda Taxi 14007. Přes tuto aplikaci, která je jak pro iOS tak pro Android (rovnou přikládám odkazy), si zadáte svou polohu (respektive kliknete na určení své polohy) a během chvilky zjistíte, za jak dlouho je taxík u vás. V mém případě to bylo 7 minut, což bylo akorát tak na dopití piva a rozloučení s novými lidmi. O tom, že Taxi 14007 jezdí výhradně s novýma Superbama, to jsem se dozvěděl až od řidiče. Že jsme jeli poprvé v Superbu (v tom novém) asi řidič poznal. A ceny?

mapa

Nástup (sednete si a už platíte) 30 Kč
1 km = 23,90 Kč v našem případě 5,2km = 124 Kč
Dohromady teda 154 Kč na Prahu? Dobrý!

Co nejvíc cením je ta pohodlnost, protože nemusíte nikomu volat, dotazovat se za jak dlouho někdo přijede, pak si sedat do 10 let starého auta s půl milionovým nájezdem, které vidělo vysavač pár let zpátky. Za tenhle servis si člověk celkem rád připlatí. A když jsme u toho placení, tak vlastně u sebe nemusíte mít ani korunu, dávat někomu spropitné (ne, že by mi to vadilo, ale takhle prostě nemusíte) případně vytahovat kreditku. Do aplikace si totiž nahrajete svou kreditní kartu (samozřejmě zabezpečíte pinem!) a z té se pak celá částka odečte. Takže pokud patříte do skupiny těch, kteří mají hotovost pouze pro případ „nouze“, určitě to oceníte.

 

Včera mě nenapadlo cokoli fotit, proto berte screen obrazovky spíše jako ilustrační, respektive ukázku, jak to vypadá zrovna teď, kdy píšu tento článek. Za 4 minuty je u mě taxik, stačí jen potvrdit nástupní adresu a je hotovo.

Závěrem…

Pokud se chystáš do Prahy a je minimální pravděpodobnost, že využiješ taxíka, určitě si stáhni aplikaci Taxi 14007. Nejen, že víš, že tě taxikář neodrbe, ale jednoduše si zajistíš luxusní svezení za nejnižší ceny (koukal jsem na Tic Tack a City Taxi a jsou dražší).

Pokud byste hledali další informace o Taxi 14 007, koukněte na články na autoweek.cz nebo motormix.cz.


Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře