iPhone půjčovna
Kde koupit iPhone SE 64GB s pojištěním?

Kde koupit iPhone SE 64GB s pojištěním?

V minulosti jsem psal o tom, kde pojistit mobilní telefon iPhone 6s 64GB. Tehdy vyhrál jednoznačně prodejce Datart, který nabídl za 2 799 Kč službu, která mě jako kupujícího ochrání před nečekanými výdaji po celé 3 roky. Poškození, krádež, prostě cokoli a jenom se spoluúčastí 10% a to bez žádných dalších poplatků a snižování pomocí časové ceny. Při ceně telefonu 24 390 Kč to byla opravdu nejideálnější možnost, kterou jsem mohl vybrat. Datart však pojistné podmínky změnil (pro nově uzavřené smlouvy) a tak už přestává být výhodný. Troufnu si říci, že už jsou pojistné podmínky nastavené tak, že patří mezi nejhorší, které na trhu jsou.

Dnes se však podívám na iPhone SE 64GB, který patří mezi oblíbené telefony, protože nestojí jako 6s, ale výkon je „stejný“.

Porovnám Datart, iStores, iStyle a Alzu. Pořizovací ceny jsou totožné  (+- 10 Kč), takže je ani uvádět nebudu.

Datart

Pojištění proti poškození i krádeži na 36 měsíců (pozor, ve 3. roce pouze na vady telefonu).
Cena pojistky: 2 997 (cca. 19% ceny telefonu).
Spoluúčast 10%
Časová cena výrobku 2% každý měsíc
Celkové náklady 19 187 Kč

Příklad: Ve 20. měsíci dojde k pojistné události, telefon bude k.o. a plnění bude následující. Za každý měsíc odečteme 2% = za 20 měsíců dohromady 40% z ceny telefonu = 16 190 Kč – 40% (6 479 Kč), zůstane nám 9 711 Kč, ze kterých odečteme 10% spoluúčast. Od pojišťovny tak dostaneme po 20 měsících 8 740 Kč.

iStores

Pojištění proti poškození i odcizení na 24 měsíců
Cena pojistky 3 999 (cca. 25% z cena telefonu)
Z důvodu vyšší ceny pojistky oproti konkurenci jsem ani nekoukal na podrobnosti

Alza.cz

Pojištění proti poškození na 24 měsíců
Cena pojistky: 3 238 Kč (cca. 20% ceny telefonu)
Spoluúčast 10%
Časová cena výrobku 2% každý měsíc
Celkové náklady 19 428 Kč

Příklad: To samé jako v Datartu, čili po 20 měsících dostanete od pojišťovny (stejným výpočtem) 8 740 Kč, avšak za cenu vyššího pojistného než v Datartu. Na jednu stranu, je tu možnost výměny za nový telefon, ovšem spoluúčast a časovou cenu výrobku vám předpokládám odečtou vždycky.  Takže byste asi dostali nový iPhone SE 64GB, ale zřejmě by po vás chtěli zaplatit 6 479 Kč za časovou cenu + 10% spoluúčasti.

iStyle

Pojištění proti poškození na 24 měsíců
Cena pojistky 3 099 Kč
Spoluúčast 0%
Časová cena výrobku 0%  aktualizováno 10. 2. 2017 tato informace už není platná, nově 1%
Až 2 výměny telefonu (za nový)
Celkové náklady 19 289 Kč

Toto pojištění vychází logicky nejlépe nejlépe (pojištění proti odcizení pro nás není prioritou). Proč? Protože když vám třeba telefon po 20 měsících spadne tak, že bude displej k.o., vy ho jednoduše zanesete do iStyle, řeknete, že chcete telefon vyměnit za nový, tak Vám ho vymění a nemusíte platit ani korunu navíc. Navíc věřte, že i za 20 měsíců bude mít nový nepoškozený telefon iPhone SE 64GB větší hodnotu než 8 740 Kč (částku, kterou by Vám vyplatila pojišťovna v Datartu). Stačí se podívat za jakou cenu se prodává starší verze 5s 64GB po 3 letech od jeho vydání (dnes za 12 000 Kč).

Jednoznačně tak jde doporučit pouze a jenom iStyle. Za cenu dražšího pojištění dostanete nejenom možnost mít až 2 nové telefony (tj. 2 pojistné události), především však nemusíte platit žádnou spoluúčast a jen tak pro informaci ze zkušeností známého, dostanete také k dispozici po dobu vyřízení pojistné události náhradní iPhone za směšný peníz (jestli si dobře pamatuji 25 Kč na den).

Sečteno podtrženo, dnes se nevyplatí pojistit telefon proti poškození jinde, než v iStyle. Menší nevýhodou je, že iStyle je jenom v Praze, Brně a Ostravě.

Doufám, že vám tento článek pomohl. Jaká bude situace za pár měsíců nikdo neví, ale pokud to bude zajímavé téma, určitě pro vás připravím podobný článek. Třeba už s nabídkou na iPhone 7.

Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře