iPhone půjčovna
Brašna na Macbook Pro

Brašna na Macbook Pro

Možná, že můj přístup k nákupu brašny je až nevěřícný, přesto jsem se tak dlouho rozhodoval, až uběhlo několik ročních období, než jsem se nakonec rozhodl. Musím hned na začátku podotknout, že svůj Macbook Pro jsem nenosil jen tak v ruce, ale nosil ho v obalu, který mi zůstal po Lenovu, který jsem po reklamaci vrátil prodejci. Jednalo se však nikoli o brašnu, ale takový ten jednoduchý obal do kterého strčíte notebook a ochráníte ho maximálně tak před politím nebo očním kontaktem druhých lidí. Kromě papíru jste k němu totiž nemohli nic dát.

Protože jsem poslední dobou začal s notebookem cestovat víc a víc, začal jsem se po nějaké brašně (tašce) koukat. Znáte to, mrknete na heureku, nic se vám nelíbí, druhý den si vzpomenete, že chcete brašnu, tak hledáte „brašna na macbook“ přes strejdu Googla a když už na něco narazíte, cena 3499 Kč se vám zdá zbytečná. Dá se říct, že tímto způsobem jsem asi za týden shlédnul spoustu stránek a spoustu brašen, obalů a tašek (každý tomu nadává jinak). Nakonec jsem se rozhodl, že zainvestuji a vybral jsem si brašnu Thule TSAE2113 13″ black, která je dle výrobce vhodná právě pro Macbook Pro 13″, má navíc prostor na 10,1″ tablet a nevypadá vůbec špatně. S cenou 1 999 Kč jsem se smířil a tak si dal ještě další 2 dny (asi mi do toho zase něco skočilo) abych si ji nakonec objednal.

Kdo si počká, ten se dočká…

Díky těm dvěma dnům, kdy jsem si „nuceně“ počkal a ještě se pro jistotu podíval, jestli nemají někde v okolí nějaké brašny, které by se mi třeba líbili víc jsem narazil na stránkách ElectroWorld.cz na skvělou akci aneb výprodej mnou vybrané tašky Thule TSAE2113 13″ za krásný 998 Kč.  Protože tato akce ještě trvá, přidávám odkaz: http://www.electroworld.cz/thule-tl-tsae2113-puzdro-macbook-pro. Řekl jsem si, že už nemám na co čekat a brašnu rovnou objednal a ještě tentýž den vyzvedl na pobočce v Olomouci.

Brašna Thule TSAE2113 13″

A po neskutečně napínavém příběhu (ironie) tedy k samotné tašce. Pravdou je, že většinu informací udává sám výrobce, ale pro jistotu to ještě zmíním. Taška je určena především pro 13″ Macbook Pro, který do své „kapsy“ zajede naprosto přesně, je tu také zmiňovaný prostor pro tablet o velikosti 10,1″, takže pokud „lítáte“ i s iPadem nebo jiným tabletem, nemusí vám lítat i v tašce. Mezi notebookem a tabletem je dostatečný prostor na spoustu papírů, respektive klidně na celou knihu, takže prostoru je dost. Přesto není brašna obrovská (což jsem ani nechtěl), takže pro ty, co mají stejný požadavek jako já, aneb chci nosit jenom co potřebuji, je brašna Thule perfektní. Co se další kapsy, tak v přední části najdete další prostory, do kterých můžete dát třeba nabíječku (u ntb s životností i 8 hodin ji nepovažuji za nutnou), myš nebo cokoli jiného, co uznáte za vhodné. V zadní části brašny pak najdete zip s kapsou, která bude určena asi na další papíry.

te-tsae-2113-gry_2

Bezpečí pro notebook

Hodně se mi líbí zesílený spodek a boky brašny, protože při pádu nepadá notebook přímo na tělo, ale je tam taková ta „brzda“, která nezabrání úplně všemu, přesto běžný pád určitě notebook přežije. Co se materiálu týče, nejedná se o kůži, ale přesto výrobce píše, že je materiál odolný vodě (předpokládám proti dešti nebo polití, na koupání to nebude). U předchozího obalu mi „odešly“ poutka na popruh velmi brzy, takže u nové tašky jsem dbal na to, aby se mi to znovu nestalo (měl jsem tehdy štěstí a taška mi spadla z ramene přímo na postel). Po bližším shlédnutí jde poznat, že jsou poutka všita do těla brašny a dá se jim i věřit. Plastovým karabinkám se asi moc věřit nedá, protože kov je kov, přesto nejde o žádný měkký materiál, kterému bych nevěřil. Z bezpečnostního hlediska pak dávám brašně 4 body z 5.

tsae-2113_gray_main_sized_640x420

Závěrem

Je mi vcelku jedno, jakou brašnu, tašku nebo obal si na notebook koupíte, přesto věřím, že Thule TSAE2113 13″ vezmete minimálně mezi adepty, protože za to určitě stojí. Lehká, malá a přesto s dostatečným prostorem, tak by se dala závěrem specifikovat tento model. Za konečných 998 Kč včetně DPH pro mne jasná volba.

125044704-6-thule_ca_tsae2113_subterra_attache_13_macbook_proDalší článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře