iPhone půjčovna
Applik.cz – čte to tu vůbec někdo?

Applik.cz – čte to tu vůbec někdo?

Po delší době jsem se podíval do statistik Google Analytics a ačkoliv jsem se psaním tohoto blogu začal v půlce listopadu 2015, tj. 5 měsíců zpátky, musím říci, že jsem překvapený, kolik přišlo návštěvníků. Předem upozorňuji, že se nejedná o nijak velká čísla, ale pro mě jsou fakt pozitivní v tom smyslu, že bez jakékoliv propagace se na web vůbec někdo dostane.

A kolik, že těch návštěvníků bylo? Od úplného počátku navštívilo web 1 868 čtenářů, kteří si přečetli 7 629 článků a v průměru strávili na webu téměř 2 minuty svého času (přesněji 1 minutu a 55 vteřin).

Pokud vlastníte nějaký web nebo blog (a současně sledujete statistiky přes Google Analytics), určitě Vás zajímají údaje jako míra okamžitého opuštění, díky které zjistíte, kolik lidí se na Váš web dostalo s pocitem, že na něm narazí právě na to, co chtěli. U internetových obchodů je tato hodnota mnohdy i kolem 50%. Je to však špatné porovnání, nicméně v případě Applik.cz opustilo ihned při vstupu tento blog pouze 3,85% návštěvníků (kteří hledali asi něco jiného nebo se jen přišli podívat co to vlastně je).

Odkud ti lidi chodí?

Ačkoli jsem web nikde nepropagoval, přiznám se, že odkaz na něj mám uvedený v podpisu na diskusním fóru http://www.macforum.cz/. Mnozí uživatelé fóra si řeknou, že návštěvnost je pouze z tohoto fóra, ale pravda je jiná. Z tohoto diskusního fóra přišlo na web „pouze“ 24% všech návštěvníků. Nejvíce totiž chodí z běžného vyhledávání (fulltextu) google.com a to 26,34% a seznam.cz 20,90%. Těch 30% co zbývá jsou pak návštěvy z různých diskusí, ve kterých odkazují na mé články lidi, které ani neznám. Dobré informace se jednoduše sdílí a to nemyslím nijak povýšeně.

A které, že články bodují nejvíce?

Závěrem chci poděkovat všem čtenářům, protože mi tím dáváte najevo, že nepíši bludy, které nikoho nezajímají a samozřejmě vás i potěšit faktem, že psát chci dál. Jednoduše mě to baví.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře