iPhone půjčovna
Magic Trackpad – díky za něj!

Magic Trackpad – díky za něj!

Někdy v prosinci jsem napsal článek o příslušenství o kterém si myslím, že spousta lidí nepoužívá a přitom, v mém případě dokázalo nahradit plnohodnotně klasickou myš, se kterou pracuji už více než 10 let! Už z nadpisu jste asi poznali, že se jedná o Apple Magic Trackpad, aneb jednoduše (i pro uživatele běžných pc) řečeno „větší touchpad“.

Co se za tu dobu změnilo? Uběhly téměř 4 měsíce a já zjistil, že do myši jsem nestrkal baterky už čtvrt roku, nezapínal ji ani nepamatuji a vlastně, ani nevím kde je (tuším, že někde v šuplíku). Samozřejmě, stojím si za tím, že na delší grafické práce si poradíte více především s myší (přesněji s Apple Magic Mouse), protože ta přesnost a detail je prostě na jiné úrovni. Nicméně! Pro běžnou kancelářskou činnost, psaní dokumentů, vyřizování e-mailů, serfování na internetu a plnění klasických úkolů je Magic Trackpad k nezaplacení.

Pohodlí pro ruku

Jednoznačná výhoda oproti myši je ta, že nemusíte lítat s rukou po stole. Upadá tak vyleštěný kousek stolu, ušetříte si zápěstí, které se dá říct vůbec nenamáháte a hlavně, využíváte pohodlně gesta, u kterých můžete využít mnohem více prostoru, než nabízí myš. Když to sečtete, zjistíte, že co se pohodlí týče, je Magic Trackpad bezkonkurenční. Abych však nenadával na Magic Mouse, pravdou je, že nejlepší je, kombinovat obě zařízení. Nejlepší pro koho? Především pro vaší ruku, kterou tím procvičujete a která vás pak nebolí (a koho nikdy nebolela, asi nikdy dlouhodobě nepracoval na počítači).

Zachránce číslo 1!

A proč vlastně píši tento článek, když už jsem Apple Magic Trackpad vychválil i v prvním článku? Jednoznačně proto, protože díky němu mohu plně pracovat i v době, kdy mám na ruce tohle:

IMG_1059Popisováním, jak se to stalo vás nudit nebudu, jen zmíním, že minimálně 14 dní tuhle srandu musím (dobrovolně) nosit, protože mám naražené zápěstí (ten příběh o tom, že naraženina bolí víc jak zlomenina určitě znáte) a musí tak být zpevněné. Mohu vás ujistit, že s myší bych toho moc neudělal, protože je ortéza i přes dlaň. Ruku mám zpevněnou v ortéze tak, že ji mám jenom položenou na stole a „lítám“ po ploše Magic Trackpadu prsty jak kdyby se nic nestalo.

Doplněno 9. 2. 2017: Lhal jsem, ortézu jsem měl celkem měsíc a další 2 měsíce sádru. Protože 3 doktoři nepoznali zlomeninu člunkové kosti. A za tuto dobu jsem si tak zvykl, že myš už opravdu nepoužívám…

Takže jednoznačně super! Pokud se stále rozhodujete, jestli ty peníze zainvestovat nebo ne, neváhejte. Chvíli si budete zvykat, ale časem zjistíte, že myš možná ve vašem případě ani nepotřebujete.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře