iPhone půjčovna
Apple Thunderbolt Ethernet Adaptér – svižnější připojení

Apple Thunderbolt Ethernet Adaptér – svižnější připojení

Pracujete na svém Macbooku často v kanceláři nebo doma a říkáte si, že by ta rychlost internetu mohla být o něco lepší? Přesně toto jsem si přibližně před 2 měsíci říkal já. Nejsem z velkého města, kde je UPC (respektive dnes už je, ale mít ho i na baráku je zatím trošku složitější) a tudíž i stahování rychlostí 100 Mb/s. V současné době mám pevný VDSL internet s maximální rychlostí připojení 20Mbit/s. A mohu vám říct, že v tomto případě je každé zlepšení jenom k dobru.

Nejčastěji se připojuji na FTP, kdy nahrávám nebo stahuji balíky i kolem 1GB a je rozdíl, jestli využiji plnou datovou propustnost internetu nebo jsem kvůli WIFI omezován. Netvrdím, že je to velký rozdíl, ale každá minuta potěší.

Když jsem ještě používal Windows a tím pádem i notebooky jiných výrobců, byla síťová karta povinností, protože jsem prostě rád využíval plnohodnotnou rychlost, ale u Macbooku jsem moc na výběr neměl. Přesto jsem vydržel téměř rok, kdy jsem si říkal, že nebudu dávat téměř 1 000 Kč za „kousek kabelu“. Protože jsem však v drtivé většině v kanceláři, rozhodl jsem se, že ty peníze zainvestuji a ethernetový adaptér si od Applu pořídím. Pravdou je, že jsem chvilku váhal, jestli nekoupit levnější (stojí polovinu) řešení od ICY BOX, které se připojuje přes USB, ale nakonec nakonec vyhrál originální Apple výrobek. Ptáte se proč? Za ten rok, co jsem přešel na produkty Apple jsem dostatečně vyléčený na to, abych si pomyslel, že to nebude fungovat jak má. A právě to pohodlí, kdy ethernetový adaptér jednoduše zastrčíte přes Thunderbolt do Macbooku a všechno hned funguje, to je prostě k nezaplacení.

Rychlost připojení přes Apple Thunderbolt Ethernet Adapter

kabelem

 

Pokud si přečtete pár hodnocení, ať už na Alze, Heurece nebo kdekoli jinde, můžete se dočíst, že si pár lidí stěžuje na přehřívání. Tuto vlastnost neregistruji, protože s Macbookem se v tomto případě do styku nedostanu. Respektive, pokud jsem v kanceláři, tak jde počítač stranou, zastrčím do něj kabely (nabíječku, monitor přes displayPort, USB kabel pro propojení s USB HUBem v monitoru, kde mám ostatní USB kabely, reproduktory a samozřejmě Thunderbolt Ethernet Adapter), stlumím jas monitoru na minimum a pracuji s externím monitorem, plnohodnotnou klávesnicí a v současné době s Magic Trackpadem.

Nevýhody?

Jaké další nevýhody zmínit? Jak už jsem psal, vyšší cena za kousek kabelu, ale očekávat, že bude Apple příslušenství za hubičku je asi nesmysl. Dále jsem četl, že někomu vadí, že velikost displayPort těla přesahuje přes notebook, respektive je vyšší, ale tohle bych bral opravdu s rezervou, každý kabel, který mám v notebooku přesahuje, tedy kromě nabíječky. Za to, krátký kabel, to je fakt, který vadí i mně. Minimalismus se v tomto případě moc neosvědčil, protože si myslím, že by každý uvítal, kdyby mohl adaptér, do kterého zasouváte síťový kabel šikovně zamaskovat buď za otevřený monitor nebo třeba úplně pryč ze stolu.

Jednoznačně, doporučuji!

Závěrem však nezbývá nic jiného, než ethernetový adaptér pochválit, protože svůj účel, pro který je určen splňuje na maximum. Žádné instalování ovladačů, žádné nastavování, prostě zacvaknete síťový kabel, připojíte k počítači a do pár vteřin fungujete. Záleží už jen na vás, jestli pro svou potřebu tento adaptér využijete. Pro běžné využívání počítače je asi zbytečný, pokud však máte potíže s připojením, vřele do něj. Kdo chce ušetřit, může kouknout na bazos.cz nebo macforum.cz. Občas se najde někdo, kdo si Apple Thunderbolt Ethernet Adapter pořídí a zjistí, že pro něj využití jednoduše nemá. Tímto způsobem jsem ho konec konců sehnal za 500 Kč i já.

 

 

 

 Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře