iPhone půjčovna
Ochranné sklo s doživotní zárukou

Ochranné sklo s doživotní zárukou

EDIT: Tento článek už není aktuální, viz. zkušenost po několika měsících!!

Spousta z vás je názoru, že ochranné sklo na telefon nepatří, protože ho „hýzdí“ a samotný telefon není tak pěkný. Je to samozřejmě věc každého z nás, ale kdo měl někdy poškrábaný displej, tak ví o čem mluvím. Já si ihned po nákupu svého iPhone 6s ochranné sklo pořídil a jsem za to víc, než jenom rád.

Než se pořádně rozepíši, rád bych zmínil, že týden před koupí iPhone 6s jsem si pořídil iPhone 5s a sklo koupil společně s telefon v Datartu. Nalepení pak proběhlo v iStore (měli radost) za „stovečku“. Rozdíl, mezi sklem pro iPhone 5s a 6s je 0,1mm šíře. Když jsem bral na 5s, bylo jasné, že se vezme 3mm ochranné sklo za 300 Kč, které je pro telefon bytelné a i po 3 měsících stále netknuté. Telefon iPhone 6s má však funkci 3D Touch a proto by tuto funkci 0,3mm sklo docela ovlivnilo. Z tohoto důvodu jsem se díval po 0,2mm sklech a ač jsem narazil na levná skla za pár korun, vybral jsem si sklo Belkin TrueClear InvisiGlass.

Ochranná skleněná fólie

Svým způsobem se nejedná o klasické ochranné sklo jako to bylo u 0,3mm skla z Datartu. Přesný název je totiž ochranná skleněná fólie, která je daleko měkčí. Nakonec, protože nemám s nalepením skla zkušenosti a nemám na to ani nervy jsem zvolil prodejnu iProduct v Olomouci, kde mi sklo bezplatně také nalepili. S prodavačem jsem si dá se říct pokecal a zjistil jsem, že oproti klasickému ochrannému sklu (běžně 0,3mm) je tato skleněná fólie měkká a proto se například při nárazu (při pádu) rozloží energie do celé plochy narozdíl od běžného skla, které většinou praskne.

Neplánovaný pád

Ačkoli jsem neměl v plánu ochranné sklo testovat (berte s nadhledem), už 3. den po koupi mi na náledí ujely nohy a samozřejmě s telefonem v ruce. Telefon mi spadl přímo na plochu, takže došlo k „poškození“ ochranného skla. Pravdou je, že sklo neprasklo, ale drobné kamínky se „vryly“ do skleněné fólie. Myslím si, že s běžným sklem by došlo k prasknutí. Navíc, prodejce mi řekl, že většinou když praskne sklo, tak praskne i displej. Jaká je pravda, nevím, zkušenosti s tím nemám. Každopádně ochranné sklo pomohlo a displej zachránilo.

Doživotní záruka

Velkou výhodou, kterou jsem při pořízení rád uvítal byla doživotní záruka. Na dotaz mi bylo odpovězeno, že můžu kdykoli přijít a při poškození mi sklo vymění. Po životných zkušenostech jsem si říkal, že ono to tak jednoduché nebude, ale pravdou je, že to jednoduché opravdu je. Po 2 měsících, kdy jsem měl displej už vcelku poškrábaný jsem si zavolal do iProductu a zeptal se, co mám pro výměnu udělat. Odpověď byla potěšující, mohu kdykoli přijít, že mi to i bez dokladu rovnou vymění, že to sklo poznají, ale ať přijdu za týden, že teď je nemají skladem. Za 14 dní jsem se tak zastavil v Olomouci na prodejnu a do 5 minut jsem odcházel s novým sklem. Abych nezapomněl, na novém skle je „miniaturní tečka“ na kterou mě prodejce upozornil, ale zeptal se mě, jestli to chci rovnou vyměnit nebo počkat třeba nějaký ten měsíc. Já jsem si toho ani nevšiml, takže jsem nad tím mávnul ruku a řekl, že se zase za 2 měsíce zastavím. Pravdou totiž je, že to sklo je opravdu měkké a k poškrábání dojde velmi lehce. Viz. obrázek.

poskrabanesklo

 

Jenom upozorním, že nejsem žádný hovado a k telefonu se jinak chovám velmi slušně. Ochranné sklo mé přítelkyně je po 3 měsících netknuté, ale i na dotek se jedná o tvrdé sklo (0,3mm oproti 0,2mm), takže by bylo velmi těžké ho poškrábat. U mého bezpečnostního skla je sice poškrábání mnohem snadnější, ale zase mohu sklo nechat kdykoli vyměnit.

Cena

Nebudu porovnávat skla z ebay.com nebo dx.com, protože tam se jedná o jinou kvalitu a především jsou ty ceny až směšné. Při srovnání skel s doživotní zárukou u iStyle je však cena pohodová. V iStyle mi bylo bezpečnostní sklo s doživotní zárukou nabídnuto za 1000 Kč, zatímco v iProdut za 690 Kč. Je to sice více, než v datartu, ale zase když ho budu každé 2-3 měsíce měnit, tak se mi to vyplatí. Navíc, výhodu vidím v tom, že mi sklo v prodejně nalepí (netvrdím, že v ostatních prodejnách ne), takže oproti ebay apod. nemám „nervy“ s instalací. Za kvalitu se platí a myslím si, že tady je to naprosto v pořádku. U telefonu za téměř 25 tisíc je necelých 7 stovek prostě drobné.

Závěrem

Ať už máte jakýkoliv telefon, ochranu displeje doporučuji a je jen na vás jestli budete škudlit, nakupovat na internetu za pár korun a budete dlouhodobě sami sklo měnit nebo si připlatíte hned na začátku a budete mít kvalitní servis a sklo s doživotní zárukou. Nezapomeňte, majitelé iPhone 6s, že 0,3mm sklo na tento telefon nepatří, respektive, omezíte si funkci 3D Touch.

EDIT: Tento článek už není aktuální, viz. zkušenost po několika měsících!!Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře