iPhone půjčovna
Jak Home Credit vrací zaplacené úroky zpět?

Jak Home Credit vrací zaplacené úroky zpět?

Tento měsíc mě čekala poslední splátka u společnosti Home Credit, u které jsem před rokem využil akce „vrácení úroků“ a tak bych se k tomu rád vrátil. Kdo nepostřehl článek „Home Credit – nákup na splátky bez navýšení“ může tak ještě učinit. Možná se pak budete lépe orientovat a pochopíte, proč vlastně píši.

Celá akce, která pro koncového zákazníka znamenala fakt, že pokud budete platit úvěr včas, dostanete po zaplacení úroky zpátky zní hned na začátku, jako skvělá nabídka. Ona i skvělá je, ale má to i své ALE. Ty peníze totiž dostanete na platební kartu, která už tak moc výhodná není a navíc, nedostanete je hned po zaplacení, ale počkáte si. Protože jsem už od prvého počátku nechtěl o kartě ani slyšet, zavolal jsem si, abych se informoval, zda jdou peníze zaslat třeba na účet nebo i jiným způsobem. Dostal jsem informaci, že mi je mohou poslat také složenkou, takže to bylo adekvátní k mému přání. I přesto jsem měl asi 3 hovory s dotazem, proč ještě nemám aktivovanou kartu, kterou mi už zaslali. O tom už psát nechci, protože si o tom přečtete v článku, na který odkazuji hned na začátku tohoto příspěvku.

Snímek obrazovky 2016-03-11 v 11.18.52
Nicméně dnes, kdy se mi už ve správci financí (aplikace od home creditu) zobrazila informace, že mám vše zaplacené, jsem si dovolil zavolat na infolinku a ještě si pro jistotu jednou potvrdil to, co jsme si v minulosti po telefonu řekli.
Asi by to nebylo zajímavé, kdybych se nedozvěděl, že peníze mi mohou vrátit pouze na kartu, že jiný způsob nejde, ale tak nějak jsem s tím počítal. Na základě toho, že chci peníze poslat složenkou nebo na účet podala paní na infolince něco jako „reklamaci“ na kterou mají 30 dní, během kterých si poslechnou všechny moje hovory a na základě kterých mi pak stejně řeknou, že paní „kecala“ a peníze mi mohou poslat pouze na kartu. Ještě je docela zábavné, že předchozí kolegyně mi tvrdila v loňském roce, že pokud si nechám vyplatit peníze na kartu, tak je budu mít podstatně rychleji, než když mi je pošlou jiným způsobem a DNES mi paní na infolince řekla, že na zaslání peněz na kreditku mají 4 měsíce. Podle mě to je docela dlouhá doba….

Opravdu mě zajímá, jak dlouhá doba uplyne, než dostanu úroky zpět. Jejich požadavek jsem splnil, peníze platil včas, úroky mám dostat zpátky. Uvidíme, jak to dopadne a jak je celá tato akce „skvělá“.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře