iPhone půjčovna
Twelve South HiRise Deluxe – nabíjecí stojánek pro telefony i tablety

Twelve South HiRise Deluxe – nabíjecí stojánek pro telefony i tablety

Dlouho jsem přemýšlel, jestli zainvestovat do nabíjecího stojánku pro svůj iPhone 6s nebo se spokojit s běžným nabíjením. Hned na začátku je potřeba napsat, že v drtivé většině pracuji každý den před monitorem a telefon mám hned vedle něj. Doposud jsem měl připojený USB kabel v monitoru a nabíjení prováděl přes něj. Člověk si na to docela zvykne a postupně to přestane řešit, ale současně, pokud chci mít na stole pořádek (a jakože většinou nemám), dokovací/nabíjecí stojánek na telefon je dobrá věc.

Na trhu je velká řada nabíjecích stojánků, avšak mně se do rukou dostal jako první stojánek s názvem Twelve South HiRise Deluxe. Výhodně jsem si ho pořídil od prodejce, kterému zřejmě překážel na macforum.cz. Nejlevněji se dá sehnat za 1 599 Kč na iStyle.cz a prodejce za něj chtěl 599 Kč. Za tyto peníze jsem neváhal.twelvePodle obrázku si můžete myslet, že stojánek zabere strašně moc místa. Pravdou je, že malý není, ale překážet vám určitě také nebude. Svou konstrukcí je velmi podobný modelu Twelve South HiRise (čili bez označení DELUXE). Bystrému oku však neujde fakt, že na verzi Deluxe máme něco navíc.twelve2
To „něco“ navíc je kolečko, díky kterému můžete nastavit „záda“ stojánku. Hlavní výhodu vidím v tom, že na tomto stojánku můžete nabíjet různá zařízení! A nejenom ty od Apple. Součástí balení je totiž kromě lightning konektoru také micro usb, se kterým můžete nabíjet telefony dalších značek. Kromě těchto kabelů najdete v krabičce také 3 „patice“ do kterých umístíte nabíjecí konektor a pomoci které tak můžete nastavovat výšku. Pokud tedy například používáte obaly nebo pouzdra, stačí si zvolit ideální výšku a telefon nebo tablet můžete pohodlně nabíjet.

Na trhu se objevují 3 variace barev, které odpovídají barvám iPhone 6. Jedná se tedy o zlatou, stříbrnou a černou barvu. V mém případě se jednalo o verzi silver. Protože mám na stole Apple klávesnici, Magic Mouse (myš) i Magic Trackpad, barevně se jedná o skvělé sjednocení. Telefon mám také stříbrný a aby tomu nebylo málo, můj monitor Dell U2415 má stejnou barvu podstavce. Vše tak působí jako jeden celek.
Co mi však na stojánku vadí?

Bohužel se to bude týkat více nabíjecích stojánků, ale myslím si, že spousta z nás by uvítalo, kdybychom nemuseli telefon do konektoru zasouvat s větší silou. On ten problém není totiž především u zasouvání, ale u samotného vytažení telefonu. Protože je konektor v telefonu „zacvaknutý“ a dobíjecí stojánek není pevně připevněn ke stolu, musíte použít obě ruce, abyste telefon z nabíječky vytáhli. Pokud sáhnete po samotném telefonu, zvednete i stojánek. Nevím jak je to u ostatních nabíjecích stojánků, ale tady bych si dokázal představit, že „zacvaknutí“ chybí a telefon mohu ovládat jednou rukou.

Pokud se mi dostanou pod ruku další stojánky, určitě o nich napíši. Zatím má Twelve South HiRise Deluxe více výhod než nevýhod a proto si ho nechám a časem uvidím, jestli půjde do světa nebo bude mým primárním nabíjecím stojánkem.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře