iPhone půjčovna
Magic Trackpad – koupit či nekoupit?

Magic Trackpad – koupit či nekoupit?

Po delší době jsem se rozhodl podělit o pár zkušeností s příslušenstvím od firmy Apple. Po klávesnici by možná měla následovat recenze o myši, ale tu si necháme na příště. Proč jsem si Magic Trackpad pořizoval, co jsem od něj čekal a jaké s ním mám nakonec výsledky? Čtěte…

Důvod, proč jsem si Magic Trackpad pořídil

Od října tohoto roku razantně vzrostla moje pracovní doba a tak trávím před počítačem víc a víc času (přibližně 12 hodin denně). Ačkoli mi práce s Magic Mouse vyhovuje, došel jsem k myšlence, že na některé práce může být příjemnější využít právě zmiňovaný Magic Trackpad. Je pravda, že ze začátku jsem si říkal, že to bude spíše taková ta „blbůstka“, která bude akorát zabírat místo na stole, ale ono tomu nakonec až tak není.

K jaké aktivitě Magic Trackpad nejčastěji využívám:

  • prohlížení internetu
  • práce s obrázky
  • práce s textem a jiným obsahem
  • programování

Největší výhodou jsou opět a zase GESTA, GESTA a ještě jednou GESTA. Velikost plochy totiž dovoluje i pohodlný pohyb pro ty z nás, kteří mají větší ruce pohodlně používat různé gesta, které ušetří spoustu času při práci. Zatímco u myši se můžeme bavit o přesunu mezi aplikacemi nebo krokem zpět ve webovém prohlížeči, Magic Trackpad nabízí i spoustu dalších funkcí, které určitě uvítáte. Možná, že je nebudete používat okamžitě, postupem času si na ně ale určitě zvyknete a budou vám při práci s myší chybět.

U čeho však Magic Trackpad vypínám a zapínám Magic Mouse:

  • jednoznačně grafické práce, kde je potřeba přesnost

41TQw6lrLKL._SY355_

Skončí Magic Trackpad někde v šuplíku?

Všeobecně platí, že 50% času dělám na MT(Magic Trackpad) a 50% pak na MM(Magic Mouse). Možná jsem si za těch přibližně 200 hodin, co MT používám „rozmazlil“ ruku, pro kterou je příjemnější obě zařízení střídat. Je to docela pochopitelné, protože se ruka při stejném pohybu prostě unaví. Každopádně, vše záleží na typu práce. Na grafiku prostě MT není. Do šuplíku určitě MT nepůjde a ani se ho nebudu zbavovat. Ačkoli najdete na internetu desítku inzerátů od různých lidí, kteří pro něj nemají využití, v mém případě tomu tak není. Pravda, někomu vyhovovat nemusí, najdou se však tací, kteří se do tohoto příslušenství „zamilují“. Za sebe tedy mohu jedině doporučit.

Kde koupit Magic Trackpad?

Nový Magic Trackpad si můžete koupit na Alza.cz. Pokud však nepotřebujete nový kousek, můžete se ohlédnout také do bazaru na Apple fóru www.macforum.cz do sekce „chci prodat“, protože se často najdou ti, kteří zjistili, že jim MT nevyhovuje a tak je za rozumné peníze prodávají.

Doufám, že vám tento článek pomohl.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře