iPhone půjčovna
Apple klávesnice (drátová) s numerickou klávesnicí

Apple klávesnice (drátová) s numerickou klávesnicí

Když už jsem se rozhodl popisovat svoje zkušenosti, nezapomenu ani na příslušenství, protože se určitě najdou i ti, kteří tyto informace budou vyhledávat (podobně, jako jsem je hledal před nákupem já). V tomto článku se budu věnovat drátové klávesnici APPLE s numerickou klávesnicí.

Apple klávesnice? Ano nebo ne?

V době, kdy jsem používal Windows bylo na výběr s několika desítek, až stovek klávesnic a protože u počítače trávím spoustu času, vybíral jsem vždy mezi těmi „dražšími“, ale současně i kvalitnějšími. Například bezdrátový set Logitech S510 jsem si pořídil asi 4x, než přišel výrobce s novým označením a mírnou úpravou. Protože jsem v drtivé většině svého času kódoval (HTML+CSS), trvalo jen pár měsíců, kdy byly klávesy ošoupané, písmenka nešly vidět a celkově byla klávesnice už pro moje prsty „nepohodlná“. Při přechodu na Macbook Pro jsem stál před otázkou, zda si ponechám klávesnici, na kterou jsem už několik let zvyklí nebo přejdu na Apple Keyboard. Na tuto otázku jsem si velmi rychle odpověděl, protože se mi nejenom klávesnice od Applu líbila, především však obsahovala klávesy, které má i Macbook. Nejde o to, že by klávesy nereagovaly, ale osobně by mi vadilo mít notebook od Apple s Mac OS X a k tomu klávesnici určenou pro Windows. Proto jsem se rozhodl jít do Apple Keyboard.

Snímek obrazovky 2015-12-02 v 0.44.58

Drátová nebo bezdrátová?

Přemýšlel jsem, zda si pořídit drátovou verzi nebo bezdrátovou, nakonec však byla volba jednoznačná. Přestože mi nevadí, že na notebooku nemám numerické klávesy, u externí klávesnice je už požaduji. Při práci s monitorem už očekávám plnohodnotné nasazení a čísla prostě používám tak často, že je pro mě daleko pohodlnější numerickou klávesnici mít. A jak už možná víte, bezdrátová klávesnice numerickou část nemá, volba byla jasná. Ze začátku jsem si sice říkal, že mi ten kabel po těch letech, co jsem měl bezdrátový set bude zavazet, dnes si toho už vůbec, ale vůbec nevšimnu.

První zkušenosti?

Každý, kdo sedí u počítače nějakou tu hodinku denně určitě pochopí, že si lidská ruka velmi ráda zvykne na jeden druh rozpoložení kláves, takže nemůžete očekávat, že si na novou (jakoukoli) klávesnici za hodinu zvyknete. Mě osobně to zabralo asi půl dne, kdy jsem dokázal s přesností určit polohu kláves. Na co jsem si však za tu chvilku nezvykl je absence Home, End, Page Down a Page Up. Postupem času jsem však zjistil, že tyto klávesy ani nepotřebuji.

Dlouhodobá zkušenost a závěr

S klávesnicí jsem ve styku téměř každý den a posledním dobou i více, než 10 hodin denně a mohu jednoznačně říct, že mi plně vyhovuje jak z hlediska technického provedení, tak i samotného komfortu. Možná existují pohodlnější klávesnice, pokud však používáte Macbook, není nic lepšího, než přechod mezi externí klávesnicí a tou, kterou je vybavený samotný notebook. Obě jsou totiž totožné a proto se nestává, že bych měl při „změně“ klávesnice problémy s přizpůsobením. Pokud se ptáte na detailnější technické provedení, pak věřte, že si dal Apple velmi záležet, aby si uživatelé toto příslušenství zamilovali. A abych nezapomněl, drátová verze má na každé straně klávesnice USB porty, takže do ni můžete připojit například flash disk. Pravou však je, že ne každý se pod klávesnici vleze, ale osobně tuto „vymoženost“ nepoužívám, protože na to vždycky zapomenu.

Snímek obrazovky 2015-12-02 v 0.47.02

Kde koupit Apple klávesnici?

Klávesnice od Apple a vlastně každé příslušenství od tohoto výrobce je oproti ostatním produktům cenově o něco výše, je tedy potřeba přijmout fakt, že ani v tomto případě se nebude jednat o příslušenství za pár stovek. Osobně jsem si bral klávesnici přímo v iWantu, když jsem kupoval Macbook, ale to bylo kvůli tomu, že jsem dostal slevu a také jsem už nemusel nikam chodit. Pokud však přemýšlíte, že si ji pořídíte až nyní, doporučil bych vám vybrat prodejce s nejlepší cenou. Produkt totiž dostanete stejný a žádné výhody u tohoto nákupu očekávat nelze. V kamenných prodejnách jsou navíc ceny příslušenství kolikrát předražené, takže doporučuji kouknout po internetových obchodech. Pro přehled uvádím aktuální cenové nabídky z heureka.cz. Zvolte si prodejce s kladným hodnocením a nejoptimálnější cenou (zboží i dopravy). Pokud dáváte přednost bezdrátové variantě, mrkněte i na aktuální nabídky prodejců na heureka.cz

Kde koupit Apple MB110Z/B?
v e-shopech od
(Zdroj: Heureka.cz)

Kde koupit Apple MC184CZ/B?
v e-shopech od
(Zdroj: Heureka.cz)
Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře