iPhone půjčovna
Pojistná událost – Datart + Česká pojišťovna

Pojistná událost – Datart + Česká pojišťovna

Na základě zpracovaných informací, které jsou volně k dispozici jsem v minulosti vypracoval srovnání nabídek prodejců, kteří nabízí pojištění mobilních telefonů. Z tohoto porovnání pak vyšel jako vítěz prodejce Datart, který nabízí aktuálně nejlepší podmínky na trhu. Před pár hodinami jsem si vyměnil pár názorů a v konečném důsledku jsem byl označen jako 25 letý člověk bez zkušeností, který se neválí ve škole, ale má 6 let IČO (mimochodem IČO se nepoužívá už od roku 1991). A abych jenom potvrdil, že posuzovat lidi podle věku je čistá blbost, dovolím si napsat moji osobní zkušenost z roku 2013.

Vlastně se vrátím ještě o něco zpátky. Psal se 10. říjen roku 2011 a já si zašel do Datartu pro Samsung Galaxy S2. Nechal jsem tam za něj + paměťovou kartu 14 225 Kč včetně DPH (bral jsem ho na IČ) a nějaké ty peníze za pojištění (jakmile dohledám, dopíši). Do Datartu jsem šel proto, protože jsem předchozí Nokii N97 mini utopil v potoce (respektive já do něj spadl a telefon měl v kapse). V 21 letech je člověk docela „střela“ a tak jsem si říkal, že příští telefon jedině s pojištěním.

Než budu pokračovat, dovolím si připomenout, že Samsung, Sony ani Nokia nejsou výrobci, kteří si drží svou cenu jako třeba Apple. Za rok ten telefon neprodáte ani za půlku a za další rok ho už můžete dát do šuplíku s titulem „náhradní“.

Uběhlo téměř 16 měsíců a historie se opakovala. Tentokrát mi Samsung  spadl v koupelně do napuštěné vany a jak už to tak bývá, telefon byl K.O.. Trvalo mi asi týden, než jsem si vůbec vzpomněl, že nějaké pojištění mám a podle dokumentace, kterou mám v e-mailu jsem škodu nahlásil a osobně zavezl do Datartu telefon přesně 28. března 2013. Telefon jsem kupoval jako novinku, takže byl naštěstí ještě stále v prodeji. Aktuální cena v Datartu byla 9 299 = o cca. 5 000 Kč méně než před 16 měsíci. Od této částky se ještě odečetl poplatek za diagnostiku (aneb, že servis napsal, že telefon je opravdu K.O.) a 10% spoluúčast. Na účet mi 16. 4. 2013, tedy po 16 měsících od nákupu přistálo přesně 8 357 Kč.

Kdybych pojištění neměl, měl bych přesně 0 Kč. Takto jsem přidal cca. 5 tisíc a pořídil si konečně vodotěsný telefon Sony Xperia V. Utopit 2x po sobě telefon je asi frajeřina, takže tentokrát jsem si už pojištění nekoupil, protože jsem si říkal, že takový vůl už nebudu. Telefon jsem si koupil v T. S. Bohemia v Olomouci a samozřejmě bez pojištění. Psal se duben 2013 a jestli vás to zajímá, tak přesně 7. srpna v 16:00 letošního roku (2015) mi telefon spadl na hudebním festivale tak šikovně (na hranu), že mi praskl displej a telefon opět K.O..

Závěrem bych tedy jenom potvrdil, že pojištění se mi vyplatilo. Žádné problémy s vyřízením pojistné události nebyly a peníze jsem v pohodě dostal.

Přímou zkušenost tedy s tím, co uvádím a o čem píši mám. Pokud bude příležitost a snad to bude i někoho zajímat, napíši článek o tom, jak jsem reklamoval notebook Lenovo nebo vracel po hodinovém používání Dell kupovaný na IČ.

O tom, že jsem si koupil iPhone 6s s pojištěním asi psát ani nemusím. 24 390 Kč nebo 27 180 Kč už není takový rozdíl, zatímco mít 3 roky klid nebo nemít…. to už je věc každého z nás.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře