iPhone půjčovna
Kde pojistit mobilní telefon II.

Kde pojistit mobilní telefon II.

V minulém článku jsem detailně porovnával pojistné podmínky, které můžete u různých prodejců získat a v tomto článku se budeme věnovat dá se říci tomu samému. Tentokrát však bez „zbytečných řečí“ přejdu rovnou ke srovnání nabídek u dalších typů telefonu iPhone.

iPhone 5s 16GB – pojištění


iphone5s_16gb
Telefon iPhone 5s už sice nepatří mezi ty nejžádanější, stále si však najde své majitele, takže jsem nezapomněl ani na něj. Ve verzi 16GB se dá v současné době koupit okolo 12 tisíc, což je na telefon, který vyšel před 2 lety stále „vysoká cena“. Uvozovky jsem použil záměrně, protože vyšší cena jenom poukazuje na fakt, že telefony iPhone drží cenu i po několika letech.

Pokud se rozhodnete, že si k telefonu koupíte pojištění, které ochrání vaši peněženku před velkými výdaji za servis, neváhejte a kupte si telefon v Datartu. Za 1 499 Kč (cca. 42 Kč měsíčně) získáte kompletní ochranu na celé 3 roky.

 

iPhone 6s 16GB – pojištění

iphone6s_16gb

Tuto tabulku jste už mohli vidět v předchozím článku, ale říkal jsem si, proč obsah nesjednotit a nezveřejnit tento obrázek ještě jednou. Cena 2 799 Kč není malá částka, ale pokud si rozložíte částku na 3 roky, dělá to cca. 78 Kč měsíčně za to, že budete mít klid. Při investici přes 21 tisíc korun bych bral pojištění jako samozřejmost. Podívejte, se kolik stojí oprava displeje a hned zjistíte, o čem „mluvím“.

 

iPhone 6s 64GB – pojištění

iphone6s_64gb

Telefon iPhone 6s 64GB je novinka roku 2015 a proto tomu odpovídá i cena. U telefonu za téměř 25 tisíc korun jsem osobně neváhal ani vteřinu a pojištění si sám koupil. Nejen, protože jsem kupoval telefon na IČ a tak si prodloužil „záruku“ na 3 roky (místo 12 měsíců), ale především pak kvůli jistotě, že kdybych o telefon přišel nebo si ho omylem poškodil, nemusím si „trhat vlasy“. Za ten klid, který stále zmiňuji to určitě stojí.

 

iPhone 6s 128 GB – pojištění

iphone6s_128gb

Pěkné srovnání jsem si nachystal také pro zájemce o telefon iPhone 6s s kapacitou 128GB. Rozdíl mezi „nejdražším“ a „nejlevnějším“ pojištění je 214 Kč měsíčně. U Datartu navíc nemáte záruku jenom na rok, ale rovnou na 3! A zatímco u některých prodejců spoluúčast roste každým měsícem, v případě Datartu ji máte po celou dobu stejnou a to 10%. Pokud jste ochotni dát za telefon téměř 28 tisíc korun, pak už nad pojištěním neváhejte.

Reklamní článek? Kdepak!

Předchozí ani tento článek jsem nenapsal kvůli tomu, abych dělal reklamu Datartu a vlastně jsem za něj ani nic nedostal. Cílem bylo poukázat na odlišené nabídky prodejců Apple. Osobně mám pocit, že nejvýhodnější podmínky by měl člověk dostat u autorizovaného prodejce, který se zaměřuje čistě na produkty od firmy Apple. Je tak velmi zarážející, že pokud chcete koupit v tomto případě telefon a s ním i pojištění, je pro vás daleko výhodnější, když zajdete do obchodního řetězce Datart, který má v každé prodejně více televizí, než mobilních telefonů.

Diametrálně rozdílné podmínky

Kromě samotné ceny mě také zaujala nabídka pojistného plnění. Proč má CZC.cz a Alza.cz téměř 2x tak drahé pojištění a přitom pouze s krytím po dobu 24 měsíců? Z jakého důvodu jsou prodejci iStyle.eu a iWant.cz nuceni nabízet pojištění, které je drahé a navíc ještě s omezením na odcizení. Neměla by se konkurence hlídat a nabízet podobné služby?

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl tento článek odkázat na obchodní oddělení zmiňovaných prodejců a zeptat se, proč tomu tak je. Proč by měl člověk koupit telefon s pojištěním právě u nich, když nabízejí horší podmínky?

Pokud na to nějaké logické odpovědi dostanu, určitě se s nimi podělím.

Informace jsou platné k 24. 11. 2015. Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře