iPhone půjčovna
Kdy kupovat Macbook?

Kdy kupovat Macbook?

Oproti telefonům iPhone se dá při nákupu Macbooku ušetřit nemalé peníze nebo získat přinejmenším nějaký pěkný dárek. Spousta prodejců se snaží nabídnout něco navíc a proto kolikrát přicházejí s opravdu zajímavými akcemi. Zdržet se při nákupu a počkat si tak na zajímavou nabídku není úplně špatný nápad.

Když jsem si v březnu (2015) kupoval Macbook Pro, byl to ten měsíc asi třetí počítač, který jsem si pořídil. Protože jsem reklamoval rok staré Lenovo, musel jsem kvůli práci přejít na předchozí počítač (HP 6530b, který žije dodnes i po 6 letech) a tak mi bylo dá se říci jedno, kdy si počítač pořídím (relativně). První jsem koupil jiné Lenovo, přišel mi však špatný kus a tak se vracel. Dalším pokusem byl Dell u kterého mi absolutně nesedlo Full HD rozlišení (vše bylo titěrně malé) a tak jsem ho vrátil. Protože jsem se Macbooku bál, vyzkoušel jsem si na 10 dní Macbook Air a dá se říci, že už během 2 dnů jsem zjistil, že nic jiného nechci. Paradoxem bylo, že mi k tomuto posouzení stačila kvalita zpracování, neuvěřitelně tichý chod, výdrž baterie a rychlý systém. Pak jsem si uvědomil, že nebudu šetřit každý desetník a rozhodl se pro základní řadu Macbooku Pro s 8GB RAM a 128GB SSD diskem.

Během pročítání tisíce řádků informací o Apple a Macbooku Pro jsem narazil na spoustu tipů a rad jak dobře nakoupit a tak jsem si vzal jednu z nich k srdci. Sledoval jsem různé nabídky premiových prodejců a čekal na tu pravou.

Beats Solo2 By Dr Dre - Earcup Views, Opened and Folded, Side View

 

Ušetřeno 5 750 Kč

Naštěstí jsem nemusel čekat dlouho, protože ani ne do 10 dnů jsem narazil na nabídku, která se neodmítá. V pražském iWantu v Letňanech měli oslavu „narozenin“. Pokud si dobře pamatuji, měli 10% slevu na Macbooky, což u ceny 35 000 Kč dělá pěkných 3 500 Kč a to už je důvod ke koupi. Když jsem si pak Macbook telefonicky rezervoval, pán mě mile překvapil a nabídl mi, že mi dá 5% slevu a sluchátka Beats by Dr. Dre Solo 2 v hodnotě 4 500 Kč. Neváhal jsem a na nabídku přikývl. Druhý den jsem vyrazil do Prahy a Macbook Pro si koupil.

Místo 35 000 Kč (verze 2014), což byla běžná cena v té době jsem po odečtu 5% slevy (2 750 Kč) a po prodeji sluchátek za 3 000 Kč mladíkovi z Brna (smlouval se mnou jako blázen a pak si pro ně přijel novou Škoda Octavia RS) mě přišel Macbook Pro na 29 250 Kč! A za tuto cenu to fakt neberte!

Pořekadlo „kdo si počká, ten se dočká“ se tentokrát osvědčilo a proto nezbývá nic jiného, než doporučit všem potenciálním zájemcům o Macbook sledovat nabídky prodejců a v okamžiku, kdy narazíte na nějakou pecku, neváhat a koupit.Další článek:
Předchozí článek:
iPhone půjčovna

Komentáře